Praca sezonowa w Holandii

In Praca w Holandii
Praca sezonowa w Holandii

Praca sezonowa w Holandii

Wiele osób wyjeżdża do pracy sezonowej w Holandii. Mowa tutaj oczywiście o pracy przy różnego rodzaju zbiorach, ale nie tylko. Prawie wszystkie firmy z uwagi na urlopy stale zatrudnionych pracowników, potrzebują dodatkowych rąk do pracy. Jest to bardzo dobra sytuacja dla Polaków, którzy mogą wyjechać jedynie na miesiąc, czy dwa miesiące (biorąc w Polsce urlop) i wrócić z naprawdę sporym zapasem gotówki. Jednak czy warto tak jeździć? A jeśli tak to gdzie szukać pracy? Na te pytania odpowiemy w tym artykule! W Holandii, podobnie jak w większości europejskich Państw, wakacje są okresem w którym pracownicy masowo jeżdżą na urlopy, jednak firmy w dalszym ciągu muszą funkcjonować, a niektóre branże (jak na przykład rolnictwo) mają w tym trudnym okresie jeszcze więcej pracy niż normalnie. To właśnie jest wspaniała okazja dla Polaków! Mogą wtedy wyjechać na krótki okres czasu i wrócić do kraju ze sporym plikiem pieniędzy. Okresy sezonowe takie jak wakacje czy okres przed świętami Bożego Narodzenia charakteryzuje się ogromną ilością nadgodzin, które możemy robić i dostawać tygodniówki rzędu 400 czy 500 euro. Nic więc dziwnego, że jest to kusząca opcja i wielu Polaków chce z niej skorzystać.

W jakich branżach znajdę pracę?

Na pewno dużo pracy będzie w rolnictwie oraz ogrodnictwie, jednak trzeba pamiętać że jest to trudna praca, wykonywana nierzadko w ciężkich warunkach pogodowych. Co prawda wynagradza to wypłata, jednak trzeba się nastawić na wysiłek fizyczny. Z kolei łatwiejsze prace znajdziemy w logistyce, czyli w dużych magazynach w których możemy sortować paczki czy zbierać zamówienia. Również we wszelkiego rodzaju zakładach produkcyjnych znajdziemy miejsce pracy i dużą ilość godzin do przepracowania.

Jaka agencja pracy?

Praca sezonowa pomimo wielu plusów, jest także polem do nadużyć ze strony agencji. Co prawda wydaje się że najgorsze czasy już minęły, jednak do tej pory czasem słyszy się od znajomych o fatalnych warunkach mieszkaniowych czy słabych zarobkach. Dlatego bardzo ważne jest aby wyjeżdżając do sezonowej pracy, wybrać sprawdzoną agencję pracy. Tylko którą wybrać skoro jest ich aż tyle? My z doświadczenia wiemy że Van Koppen & Van Eijk zbiera bardzo dobre opinie, a pracownicy cenią sobie pracę przez tę agencję. Bardzo istotny jest fakt, że koordynatorzy pomagają załatwić wszystkie formalności, a sama agencja chętnie zatrudnia pary, co niestety nie jest tak popularne. Pisaliśmy o tym wcześniej tutaj: Praca dla par w Holandii.

Ile można zarobić?

Jeżeli znajdziemy dobrą pracę przez sprawdzoną agencję pracy to możemy przywieźć do Polski naprawdę sporo pieniędzy. Ile? Mając normalne godziny pracy, to po odjęciu ubezpieczenia oraz mieszkania powinniśmy mieć około 300 euro tygodniowo. Aby przeżyć spokojnie wystarczy nam 100 euro, więc możemy odkładać 200 euro tygodniowo, co miesięcznie daje 800 euro oszczędności, czyli ponad 3300 złotych. Jednak jeżeli będziemy brać nadgodziny, a kierownik zobaczy że pracujemy dobrze i szybko to pracy będziemy mieli pod dostatkiem – wtedy spokojnie możemy odłożyć 300-350 euro tygodniowo, więc miesięcznie odłożymy prawie 6000 złotych. Więc całkiem realne jest, że po dwóch miesiącach przywieziemy do kraju od 10 000 do 15 000 złotych – jest to całkiem niezły zastrzyk gotówki dla każdej rodziny.

Mobile Sliding Menu