Transport zwłok z Holandii

In Społeczeństwo

Śmierć zaskakuje, przychodzi w najmniej spodziewanych momentach i niesie za sobą ogromną pustkę oraz dezorientację. Nie pozwól sobie na chaos organizacyjny. Transport zwłok z Holandii do Polski wraz z zestawem dokumentów, niezbędnych do jego realizacji warto powierzyć specjalistom z doświadczeniem.

Śmierć zaskakuje, przychodzi w najmniej spodziewanych momentach i niesie za sobą ogromną pustkę oraz dezorientację. Nie pozwól sobie na chaos organizacyjny. Transport zwłok z Holandii do Polski wraz z zestawem dokumentów, niezbędnych do jego realizacji warto powierzyć specjalistom z doświadczeniem.

Holandia jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków migracji zarobkowej Polaków. Jeżeli dla bliskiej Ci osoby podróż do Holandii okazała się podróżą w jedną stronę zgodnie z potrzebą serca zechcesz z pewnością sprowadzić ciało zmarłej osoby do Polski. Śmierć zaskakuje, przychodzi w najmniej spodziewanych momentach i niesie za sobą ogromną pustkę oraz dezorientację. Nie pozwól sobie na chaos organizacyjny. Transport zwłok z Holandii do Polski wraz z zestawem dokumentów, niezbędnych do jego realizacji warto powierzyć specjalistom z doświadczeniem.

Jakie wymogi, aby przewieźć zwłoki z Holandii do Polski?

Niderlandzka instytucja zobowiązana jest do wydania Karty zgonu oraz Aktu zgonu na międzynarodowym druku. Niezbędne będzie dodatkowo zaświadczenie medyczne, potwierdzające że śmierć nie nastąpiła w wyniku choroby zakaźnej.  Przed dokonaniem transportu Ciała osoby zmarłej należy uzyskać zgodę konsula na transport zwłok do Polski oraz uiścić opłatę konsularną. Niezbędna będzie również przepustka przewozowa oraz zgoda na przewiezienie zwłok, wydana przez władze gminy, w której planowany jest pochówek. Urzędnik niderlandzki będzie zobligowany potwierdzić w drodze zaświadczenia spełnienie niezbędnych wymogów formalnych, dotyczących przewozu zwłok za granicę. W przypadku podjęcia decyzji o kremacji Ciała bliskiej osoby zmarłej, do transportu w urnie niezbędne będzie zaświadczenie holenderskiej instytucji o kremacji ciała.

Więcej o transporcie i wymogach formalnych na stronach przewoźnika: https://anielski-orszak.pl/oferta/transport-zwlok-z-holandii/

Transport ciała z Holandii do Polski-jak się odbywa, ile trwa?

Formalności, związane z transportem ciała zmarłej osoby z Holandii do Polski trwają najczęściej około 2-3 dni robocze. Jeśli zaistnieje problem organizacyjny, związany z zagubieniem dokumentów, czas na organizację przewozu zwłok może ulec wydłużeniu o około 1-2 dni robocze. Organizacja transportu zwłok przez doświadczonych pracowników firmy pogrzebowej, zajmującej się międzynarodowym transportem ciał gwarantuje minimum formalności przy maksymalnym skróceniu czasu transportu. Doświadczeni pracownicy zakładu pogrzebowego dokonają na Twoje upoważnienie (upoważnienie musi wydać osoba spokrewniona ze zmarłym w linii prostej) pozyskania niezbędnych dokumentów i zaświadczeń w Holandii oraz przygotowania Ciała do transportu. Przewóz trumny lub urny następuje przy użyciu odpowiednio przygotowanego karawanu i trwa 1-2 dni. Po stronie zakładu pogrzebowego leży organizacja tłumaczeń dokumentów, jeżeli natomiast potrzebny będzie odpis aktu zgonu, możesz uzyskać go w polskim Urzędzie stanu Cywilnego.

Mobile Sliding Menu