Jak przygotować się do wyjazdu do Holandii

In Początki w Holandii

Powoli zbliżamy się już do sezonu wakacyjnego i na pewno spora część z Was zastanawia się jak przygotować się do wyjazdu do Holandii. Co powinniśmy zabrać, o czym powinniśmy pamiętać, a czego unikać? Na te i inne pytania odpowie nam pracownik agencji pracy tymczasowej Van Koppen & Van Eijk.

Jakie dokumenty zabrać ze sobą do Holandii?

Jeżeli chodzi o dokumenty, to przede wszystkim powinniśmy zabrać ze sobą dowód osobisty, prawo jazdy oraz inne dokumenty potwierdzające nasze uprawnienia i kwalifikacje – na przykład uprawnienia na wózek widłowy oraz dokument potwierdzający nasz numer BSN. Jeżeli jest to dopiero nasz pierwszy wyjazd do Holandii, to agencja pracy powinna pomóc Wam wyrobić taki numer.

Jakie rzeczy wziąć do Holandii?

Niektóre z tych rzeczy mogą wydać Wam się banalne, jednak jak pokazuje doświadczenie dużo osób zapomina o niektórych z nich. Na początku powinniśmy pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą kosmetyczkę oraz środki czystości. Te artykuły w Holandii są odrobinę droższe niż w Polsce, a czasem może zdarzyć się, że w pierwszych dniach pracy nie będziecie mieć po prostu czasu aby szukać sklepu. Koniecznie trzeba mieć także ze sobą własny ręcznik oraz kołdrę lub śpiwór. Na przykładzie naszej agencji pracy, mogę powiedzieć że co prawda zapewniamy naszym pracownikom w pełni wyposażone mieszkania z darmowym wifi, jednak rzeczy codziennego użytku pracownik musi zapewnić sobie sam. Oczywiście, jeżeli zdarzyłaby się sytuacja, że ktoś nie ma kołdry to nasi koordynatorzy z pewnością pomogą rozwiązać ten problem, jednak lepiej być niezależnym.

Ile wziąć ze sobą pieniędzy?

To bardzo dobre pytanie, które wymaga nieco szerszego omówienia. Jeżeli chodzi o pieniądze na start to 70-100 euro w zupełności powinno nam wystarczyć. Zalecam jednak, aby nie trzymać pieniędzy w gotówce tylko na koncie bankowym. Dlaczego?

Po pierwsze w Holandii zawsze otrzymuje się wypłatę na konto bankowe, więc i tak będziecie musieli się nim posługiwać. Po drugie, w Holandii wszędzie bez problemu zapłacimy kartą płatniczą, co jest znacznie wygodniejsze od gotówki. Trzeba też pamiętać, że taki zabieg w pewnym stopniu chroni nas przed zgubieniem lub kradzieżą pieniędzy. Oczywiście takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko, jednak lepiej dmuchać na zimne, niż później niepotrzebnie się stresować.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Ze swojej strony przypominamy także, że jeżeli jedziecie do Holandii własnym samochodem to zadbajcie o to, aby spełniał on wszystkie holenderskie wymogi dotyczące jego wyposażenia. Jeżeli jest to Wasz pierwszy wyjazd do Holandii, pamiętajcie o tym aby wybrać sprawdzoną agencję pracy w Holandii. Pozwoli Wam to uniknąć wielu problemów takich jak:

  • fatalne warunki mieszkaniowe,
  • brak wypłaty lub problemy z wypłatą,
  • praca bez numeru BSN, czyli też bez ubezpieczenia i wynagrodzenia.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Wam przygotować się do wyjazdu do Holandii. Gdybyście mieli jakieś pytania, piszcie do nasz na naszym Facebooku!

Mobile Sliding Menu