Agencje pracy Holandia

Kategoria artykułu: Agencje pracy, Lista Agencji Pracy w Holandii, Praca w Holandii
Agencje pracy w Holandii
Agencje pracy w Holandii

W tym miejscu przygotowaliśmy dla Was listę na której umieściliśmy najpopularniejsze agencje pracy w Holandii. Wielu Polaków przed wyjazdem szuka informacji o danej agencji pracy. Dlatego odnieśliśmy wrażenie, że brakuje w internecie miejsca w którym można by było znaleźć obiektywne informację na temat konkretnych agencji pracy. Dbając o to żeby nasi Rodacy w Holandii byli jak najlepiej poinformowani postanowiliśmy podjąć się tego zadania. Dlatego opisujemy dla Was wszystkie agencje pracy w Holandii i szczerze mówiąc nie mieliśmy pojęcia na co się piszemy. Po pierwsze nie mieliśmy pojęcia że tych agencji pracy jest aż tyle. Myśleliśmy że zmieścimy się w 20-30 agencjach. Jednak okazało się, że jest ich znacznie więcej.

Agencje pracy w Holandii

Okazało się również że stanęliśmy przed bardzo trudnym zadaniem. Jak bowiem w rzetelny sposób opisać je wszystkie? W dodatku często dysponując jedynie ograniczonymi informacji lub zupełnym ich braku? Zdecydowaliśmy więc, że w głównej mierze będziemy opierać się na własnych doświadczeniach. Dlatego najważniejsze są dla nas własne doświadczenia z daną agencją pracy lub opinie zasłyszane od znajomych. Jeżeli wystąpił któryś z tych czynników to informujemy o tym. W przypadku agencji które pierwszy raz widzieliśmy na oczy zdecydowaliśmy się opierać wyłącznie na danych z ich strony internetowej. Wbrew pozorom doświadczona osoba na podstawie samej strony internetowej potrafi wyciągnąć wiele wniosków na temat danej agencji pracy. Czasem już po zapoznaniu się z ofertą danej agencji zapala się czerwona lampka która mówi nam że coś jest nie w porządku, takie sygnały to:

  • opłaty za dojazd do pracy oraz opłaty za używanie służbowego samochodu.
  • zakwaterowanie w kontenerach jak zwierzęta.
  • brak informacji o przynależności do ABU, NBBU oraz brak informacji o certyfikacie FlexHome (to mniej istotne ale zawsze dodatkowy plus).
  • prośba o wysyłanie skanów dowodu jeszcze przed pierwszym kontaktem.
  • stawki poniżej godności ludzkiej o przepisach prawa już nie wspominając.

Na co uważać

Jeżeli któryś z tych czynników wystąpił to informujemy o tym w artykule. Dodatkowo piszemy jakie konsekwencje może to ze sobą nieść. Dla przykładu pobieranie opłaty za dojazd do pracy, może oznaczać że agencja wyciska pracowników jak cytryny i kręci jak tylko może. Dodatkowe zagrożenia to:

  • wysokie bezpodstawne kary (przypominamy że kary są w ogóle nie legalne).
  • liczba godzin pozwalająca na opłacenie jedynie domku.
  • błędne naliczanie nadgodzin itp.

Oczywiście tak nie musi być, ale z naszego doświadczenia wynika że jeżeli agencja oszukuje na takich prostych sprawach, to na grubych oszukuje jeszcze bardziej.

Sprawdzona agencja pracy w Holandii

W mailach oraz na Facebooku często pytacie nas czy znamy jakąś sprawdzoną agencję pracy, przygotowaliśmy na ten temat osobny artykuł.
Zobacz: Sprawdzona agencja pracy.

Mobile Sliding Menu