Znajomość języka w Holandii

In Praca w Holandii

Dla wielu osób myślących o wyjeździe do Holandii, problemem jest język holenderski. W przypadku innych kierunków emigracji takich jak Wielka Brytania, Irlandia czy kraje Skandynawskie mamy świadomość, że bez problemu dogadamy się po angielsku.

Jednak jak jest w Holandii? Czy musimy znać język holenderski? A jeśli wystarczy nam angielski to na jakim poziomie?

Czy trzeba znać język holenderski, aby wyjechać do Holandii?

Znajomość języka holenderskiego nie jest konieczna. Holandia jest bardzo przyjaznym krajem. Potwierdzeniem tych słów niech będzie fakt, że niektóre formularze w urzędach czy informacje w miejscach pracy są po polsku. Holendrzy są bardzo elastyczni i potrafią dostosować się do zmieniającego się świata. Trzeba jednak pamiętać, że znajomość języka holenderskiego bardzo pomaga. Jeżeli potrafimy posługiwać się tym językiem urzędowym, wtedy mamy szansę na znalezienie dużo lepszej i lepiej płatnej pracy. Dlatego też dla naszych pracowników, organizujemy darmowe lekcje języka holenderskiego, dzięki czemu mają oni szansę na ułożenie sobie życia w kraju tulipanów.

Na jakim poziomie trzeba znać język angielski, żeby pracować w Holandii?

Wiele osób myśli, że do znalezienia pracy w Holandii konieczna jest znajomość języka angielskiego na bardzo wysokim poziomie, potwierdzona licznymi certyfikatami. Jeżeli tak jest to oczywiście bardzo dobrze, jednak zazwyczaj wystarcza, aby była to komunikatywna znajomość angielskiego. Co to znaczy? Konieczne jest, abyś rozumiał polecenia przełożonego, w ramach obowiązków które wykonujesz. Musisz także być w stanie porozumieć się z innymi pracownikami, tak żebyście mogli sprawnie pracować. Być może brzmi to poważnie, ale zazwyczaj mówimy tu o prostych zwrotach i wyrażeniach. Jeżeli jednak pracownik ma obawy co do swojej znajomości języka obcego, może do nas zadzwonić i nasi doświadczeni pracownicy sami ocenią, czy dana osoba poradzi sobie w konkretnej pracy, czy lepiej poszukać dla niej czegoś innego.

Aby być szczerym, trzeba dodać że w Holandii jest coraz więcej Polaków, więc w pracy też coraz częściej pracujemy z rodakami, z którymi porozumiewamy się po polsku.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Najważniejsze to się nie bać. Holandia jest bardzo przyjaznym krajem, który oferuje dobrze płatną pracę i przyjemne warunki mieszkaniowe. Jeżeli na chwilę obecną uważasz, że Twoja znajomość języka jest zbyt słaba, aby wyjechać to pozwól ocenić do wykwalifikowanemu pracownikowi. Często jesteśmy bardzo krytyczni wobec siebie, co już na starcie przekreśla nam podjęcie pracy w Holandii.

Mobile Sliding Menu