Mr. Polska – kim jest

In Społeczeństwo, Znani Polacy w Holandii, Życie w Holandii
mr.polska

Niewielu Polaków przyjeżdżających i pracujących w Holandii wie, że jednym z najpopularniejszych raperów uwielbianych przez młodych Holendrów jest… Polak.

Dominik Włodzimierz Czajka lepiej znany pod pseudonimem Mr. Polska urodził się 20 lipca 1989 roku w Toruniu. Niestety w wieku trzech lat emigrował razem z rodzicami do Holandii i tam też mieszka do tej pory. Jako dziecko zapracowanych przybyszów z Polski nie miał lekko, jednak twardo stawiał czoło wszelkim przeciwnością co zaowocowało ukończeniem Akademii Muzycznej im. Hermana Brooda.

Mr. Polska pomimo tego że w młodym wieku trafił do Holandii, wcale nie wstydzi się swojego pochodzenia, a wręcz się z nim obnosi. Pomimo że znaczną część swojego życia spędził w Holandii, nie zapomniał ojczystego języka swoich rodziców, samemu przybrał pseudonim artystyczny Mr. Polska (Pan Polska), a jego pierwsza płyta wydana w 2007 roku nosiła nazwę MC Polski.

Działania Mr. Polska nie przeszły bez echa i szybko zaczął występować gościnnie w utworach innych holenderskich raperów. W promocji pomógł mu przypadkowo Geert Wilders, który kilka lat temu publicznie bardzo narzekał na Polaków, a media rozpaczliwie szukały Polaka który mógłby pokazać nas z dobrej strony i tak właśnie pojawił się Mr. Polska.

Aktualnie jego filmy w serwisie YouTube mają po kilka milionów odsłon, a on sam może pochwalić się licznymi nagrodami które zdobył osobiście i wspólnie z zespołem.

Mr. Polska jest doskonałym przykładem na to że nie ważne skąd pochodzisz, jeżeli tylko będziesz wystarczająco mocno pracował na swój sukces w końcu osiągniesz swój wymarzony cel. Jak widać Polak w Holandii, nie jest skazany na magazyny, szklarnie i fabryki, jednak potrzeba do tego dużo pracy i samozaparcia!

Mr. Polska – muzyka

Poniżej umieszczamy kilka popularnych utworów Mr. Polska, żebyście mogli sami zapoznać się z jego twórczością i ją ocenić. Pamiętajcie tylko że utwory pochodzą z różnych lat, więc prezentują nieco odmienne style

I jak podoba Wam się twórczość Pana Dominika? Na pewno sama sceneria klipów (ferrari, łódki) bije na głowę nasz rodzimy biznes, a co Wy o tym sądzicie?

One commentOn Mr. Polska – kim jest

  • Mr. Polska jest OK. Też mam to szczęście, że już od 17 lat pracuję titaj w gimnazjum (VMBO) jako nauczyciel. Polacy nie tylko w fabrykach i na polach pracują. Wielu rodaków ma też inne stanowiska. Trzeba tylko bardzo chcieć, nauczyć się języka i uparcie dążyć do wyznaczonego sobie celu. Powodzenia 🙂

Comments are closed.

Mobile Sliding Menu