Czy warto wyjechać do Holandii w 2020 roku

In Praca w Holandii
czy warto emigrowac do holandii

[artykuł zawiera lokowanie produktu]

wlasna firma w holandii

Czy warto wyjechać do Holandii w 2020 roku? Jak wygląda obecnie sytuacja w Holandii? Na co możemy liczyć decydując się na emigrację do Holandii? Bardzo często słyszymy te pytania, dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was specjalny artykuł, w którym odpowiemy na wszystkie ważne pytania.

Dlaczego warto wyjechać do Holandii w 2020 roku?

Na tle innych europejskich Państw, Holandia ma bardzo wiele plusów, których nie znajdziemy w innych krajach. Najważniejsze z nich to:

  • dobrze napisane prawo chroniące pracownika,
  • możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy, nawet jeżeli nie mamy oszczędności,
  • wypłaty wypłacane co tydzień,
  • szybki i łatwy dojazd do kraju.

To wszystko sprawia, że Holandia jest bardzo atrakcyjna dla Polaków. Nic dziwnego że z roku na rok, do Holandii wyjeżdża coraz więcej osób.

Jeżeli planujesz swój wyjazd do Holandii, koniecznie sprawdź nasz poradnik. Dzięki niemu dowiesz się jak znaleźć pracę, jak sprawdzić agencję pracy, jak znaleźć mieszkanie oraz wiele innych niezbędnych informacji. Zobacz nasz poradnik, teraz tylko 9,99! 

Zarobki w Holandii

W porównaniu do Niemiec, Irlandii czy Wielkiej Brytanii stosunek kosztów życia do zarobionych pieniędzy prezentuje się tutaj najlepiej. Wykonując prostą pracę na magazynie czy na produkcji i prowadząc normalny tryb życia, spokojnie będziemy w stanie odłożyć 200-300 euro miesięcznie. Dobrze przed wyjazdem zadbać o odpowiednie konto bankowego. Możesz skorzystać z darmowej karty Revolut, dzięki której unikniesz problemów z przewalutowaniem (tutaj piszemy o tym więcej) Trzeba też pamiętać, że Holandia ma bardzo rozwinięte prawa pracownicze. W skrócie, chodzi o to, że spora część Holendrów oraz większość emigrantów pracuje poprzez agencje pośrednictwa pracy. Agencje te są kontrolowane przez podmioty zewnętrzne, które pilnują by warunki mieszkaniowe, wypłaty czy bezpieczeństwo pracy były na odpowiednim poziomie.

Jak znaleźć pracę w Holandii w 2020 roku?

Sprawa tutaj jest bardzo prosta od wielu lat. W Holandii funkcjonuje wiele Agencji Pracy Tymczasowej, ale wygląda to zupełnie inaczej niż w Polsce. W Holandii niemal 30% wszystkich Holendrów pracuje poprzez agencję pracy oraz blisko 90% imigrantów. Jak to wygląda w praktyce? Postanowiliśmy zapytać o to Agencję Pracy Tymczasowej Euroservices, której biura znajdują się w Radomiu oraz Niemodlinie.

Euroservices: Znalezienie pracy w Holandii, jest wyjątkowo proste. Staramy się to jak najbardziej ułatwić, dlatego wystarczy że skontaktują się Państwo z nami poprzez naszego Facebooka (https://www.facebook.com/EuroservicesPolska/), a my już zajmiemy się resztą i przedstawimy aktualne oferty pracy, pasujące do Państwa kwalifikacji i doświadczenia. Jeżeli oferta okaże się interesująca, w ciągu kilku dni jesteśmy w stanie zorganizować dla Państwa transport oraz mieszkanie w Holandii.

Co bardzo ważne, na miejscu posiadamy doświadczonych koordynatorów, którzy pomogą Państwu ze sprawami formalnymi. Naszym pracownikom oprócz zakwaterowania, zapewniamy także środek dojazdu do pracy. Największym plusem wyjazdu do Holandii jest to, że nie musisz mieć dużych oszczędności – 100€ – 200€ powinno w zupełności wystarczyć. Wszystkie opłaty są pobierane na bieżąco z wynagrodzenia, które wypłacane jest co tydzień. Emigracja do Holandii, to świetna metoda, aby szybko zarobić pieniądze.

Społeczeństwo

Holenderskie społeczeństwo jest bardzo pozytywnie nastawione do emigrantów. Oczywiście wszystko zależy od konkretnej osoby czy regionu, jednak nie powinny spotkać nas żadne nieprzyjemności. Dodatkowo, holenderskie miasta i miasteczka są czyste, zadbane, a ludzie żyją spokojniej i bez pośpiechu.

Jeżeli planujesz swój wyjazd do Holandii, koniecznie sprawdź nasz poradnik. Dzięki niemu dowiesz się jak znaleźć pracę, jak sprawdzić agencję pracy, jak znaleźć mieszkanie oraz wiele innych niezbędnych informacji. Zobacz nasz poradnik, teraz tylko 9,99! 

Język

Wiele osób przeraża język holenderski. Jest to zrozumiałe, ale na szczęście aby żyć i pracować w Holandii nie musisz go znać. Z uwagi na fakt, że Polacy, stanowią w Holandii bardzo liczną grupę, wiele rzeczy jest napisane w języku polskim. Chodzi tu szczególnie o regulaminy i znaki w zakładach pracy, a także podstawowe druki w urzędach. Oprócz tego, w zakładach pracy jest bardzo dużo Polaków i zazwyczaj pracuje się w polskojęzycznych zespołach, więc nawet z bardzo podstawowym angielskim dasz sobie radę.

Lokalizacja

Holandia znajduje się też w świetnym miejscu geograficznym. Praktycznie nie jest możliwe, aby złe warunki pogodowe uniemożliwiły nam powrót do Polski. W przeciwieństwie na przykład do Wielkiej Brytanii, w której złe warunki pogodowe mogą uziemić samoloty.

Turystyka

Holandia zapewnia nie tylko dobre warunki do pracy, ale także zaspokoi nasze turystyczne potrzeby. Sama Holandia to takie miasta jak jedyny w swoim rodzaju Amsterdam, czy Rotterdam, a dosłownie na wyciągnięcie ręki mamy Brukselę i Niemcy, a kawałek dalej Luksemburg i Francję. Takie położenie na mapie europy, pozwoli nam na przykład zorganizować weekendowy wypad do Paryża czy Antwerpii.

Uważamy, że te cztery powyższe punkty w zupełności przekonają Was, że jednak warto pracować w Holandii, niezależnie od tego czy szukamy jedynie pracy sezonowej czy jednak chcemy czegoś na stałe.

Jeżeli planujesz swój wyjazd do Holandii, koniecznie sprawdź nasz poradnik. Dzięki niemu dowiesz się jak znaleźć pracę, jak sprawdzić agencję pracy, jak znaleźć mieszkanie oraz wiele innych niezbędnych informacji. Zobacz nasz poradnik, teraz tylko 9,99! 

Mobile Sliding Menu