Czy warto wyjechać do Holandii w 2019 roku

Kategoria artykułu: Praca w Holandii
czy warto emigrowac do holandii

Huczny Sylwester już za nami, a my rozpoczynamy Nowy Rok. Na pewno dla części osób będzie on rokiem emigracji. Dzięki otwartym granicom, mamy praktycznie nieograniczone możliwości wyjazdu. Wielu Polaków decyduje się na wyjazd do Norwegii, Szwecji, Niemiec, Austrii czy Wielkiej Brytanii. Dlaczego zatem warto zdecydować się na Holandię? W tym tekście postaramy się Was przekonać, że Holandia jest idealnym krajem do emigracji zarobkowej.

Zarobki w Holandii

Według nas w porównaniu do Niemiec, Irlandii czy Wielkiej Brytanii stosunek kosztów życia do zarobionych pieniędzy prezentuje się najlepiej. Wykonując prostą pracę na magazynie czy na produkcji i prowadząc normalny tryb życia, spokojnie będziemy w stanie odłożyć 200-300 euro miesięcznie. Trzeba też pamiętać, że Holandia ma bardzo rozwinięte prawa pracownicze. W skrócie chodzi o to, że spora część Holendrów oraz większość emigrantów pracuje poprzez agencje pośrednictwa pracy. Agencje te są kontrolowane przez podmioty zewnętrzne, które pilnują by warunki mieszkaniowe, wypłaty czy bezpieczeństwo pracy były na odpowiednim poziomie. Oczywiście, są agencje lepsze i gorsze, dlatego zawsze namawiamy aby korzystać ze sprawdzonej Agencji Pracy w Holandii. Przykładem takiej agencji może być Van Koppen & Van Ejik, więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: sprawdzona agencja pracy w Holandii.

Społeczeństwo

Holenderskie społeczeństwo jest bardzo pozytywnie nastawione do emigrantów. Oczywiście wszystko zależy od konkretnej osoby czy regionu, jednak nie powinny spotkać nas żadne nieprzyjemności. Dodatkowo, holenderskie miasta i miasteczka są czyste, zadbane, a ludzie żyją spokojniej i bez pośpiechu.

Lokalizacja

Holandia znajduje się też w świetnym miejscu geograficznym. Praktycznie nie jest możliwe, aby złe warunki pogodowe uniemożliwiły nam powrót do Polski. W przeciwieństwie na przykład do Wielkiej Brytanii, w której złe warunki pogodowe mogą uziemić samoloty.

Turystyka

Holandia zapewnia nie tylko dobre warunki do pracy, ale także zaspokoi nasze turystyczne potrzeby. Sama Holandia to takie miasta jak jedyny w swoim rodzaju Amsterdam, czy Rotterdam, a dosłownie na wyciągnięcie ręki mamy Brukselę i Niemcy, a kawałek dalej Luksemburg i Francję. Takie położenie na mapie europy, pozwoli nam na przykład zorganizować weekendowy wypad do Paryża czy Antwerpii.

Uważamy, że te cztery powyższe punkty w zupełności przekonają Was, że jednak warto pracować w Holandii, niezależnie od tego czy szukamy jedynie pracy sezonowej czy jednak chcemy czegoś na stałe.

Mobile Sliding Menu