Lotnisko Schiphol: iPhony za 18,5 mln euro

In Bez kategorii

11 zatrzymanych za kradzież iPhone’ów wartych 18,5 mln euro

W ciągu ostatnich miesięcy zostało zatrzymanych łącznie 11 podejrzanych w związku z zuchwałą kradzieżą dwóch przesyłek iPhonów na lotnisku Schiphol, poinformował w poniedziałek Koninklijke Marechaussee. Łącznie skradziono telefony iPhone o wartości 18,5 mln euro.

Koninklijke Marechaussee, sekcja działająca w ramach holenderskiego wojska i odpowiedzialna za bezpieczeństwo na lotnisku, wszczęła dochodzenie w marcu zeszłego roku po tym, jak na lotnisku skradziono ładunek iPhone’ów wartych około 3 mln euro. W ciągu ostatnich miesięcy Marechaussee aresztowało sześciu podejrzanych w tym śledztwie.

Podejrzani pochodzą z Zaandam, Amsterdamu, Volendam, Eindhoven i Haarlemmermeer. Ostatnie aresztowanie miało miejsce w zeszłym tygodniu. Podczas nalotów, które miały miejsce po aresztowaniach, skonfiskowano 30 tysięcy euro w gotówce i kilka smartfonów.

W grudniu zeszłego roku inny zespół Koninklijke Marechaussee rozpoczął dochodzenie w sprawie kolejnej przesyłki skradzionych iPhonów, wartej 16 milionów euro. Telefony zostały skradzione z magazynu firmy na lotnisku Schiphol wschód.

Aresztowano pięciu podejrzanych. Pochodzą z Amsterdamu, Zaandam, Purmerend, Kampen i Hoofddorp. Podczas poszukiwań w gminie Haarlemmermeer i Marechaussee znaleziono 9200 skradzionych aparatów.

Marechaussee uważa, że ​​te dwie sprawy są ze sobą powiązane. Trzech podejrzanych było zatrudnionych w firmach, z których skradziono przesyłki. Śledztwo jest w toku. / Źródło: NL TIMES

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zacząć życie w Królestwie Niderlandów, sprawdź nasz poradnik Jak wyjechać do Holandii

Mobile Sliding Menu