Gdzie znajdę pracę w Holandii

In Praca w Holandii
Gdzie znajdę pracę w Holandii

Holandia mimo swoich niewielkich rozmiarów jest państwem w którym bez większych problemów powinniśmy znaleźć pracę. Oczywiście znajomość języka angielskiego oraz posiadanie dodatkowych uprawnień i doświadczenia (np. operator wózka widłowego, spawacz, ślusarz, pracownik budowy) znacznie pomogą nam w znalezieniu pracy, to jednak nawet bez znajomości języka obcego, bez uprawnień i bez doświadczenia damy radę. Szukasz pracy w Holandii? Zobacz nasze ogłoszenia o pracę Holandia.

Nie znam języka, mam uprawnień i doświadczenia, gdzie szukać pracy?

Jeżeli jesteś w Holandii, jednak nie posiadasz jeszcze zbyt wielkiego doświadczenia w pracy i nie masz żadnych kwalifikacji będziesz wstanie podjąć jedynie proste prace, takie jak:

– Pracownik produkcji

Pracownicy produkcji w Holandii są potrzebni właściwie cały czas, w każdym jej rejonie. Praca na produkcji zazwyczaj polega na staniu przy taśmie i wykonywaniu jednej i tej samej (zazwyczaj mało skomplikowanej) czynności przez cały czas. W przypadku pracy z żywnością możesz wkładać produkt do pojemnika, pakować gotowe opakowania do kartonu, naklejać naklejki lub wykonywać inne nieskomplikowane pracę. Praca na taśmie jest dość łatwa, zazwyczaj można porozmawiać z osobami stojącymi obok, a taśma nie leci zbyt szybko.

– Pracownik magazynu

Jeżeli będziesz szukał pracy jako pracownik magazynu, na początku będziesz rozładowywał towar, jeździł zwykłymi wózkami (tzw. paleciakami) lub wykonywał inne proste, choć wymagające sprawności fizycznej prace. Warto zauważyć, że z uwagi na dużą rotację pracowników, pracodawca stara się mieć na magazynie jak najbardziej wszechstronnych pracowników, dlatego możesz liczyć tutaj na dodatkowe kursy poszerzające Twoje kwalifikacje.

– Pracownik sprzątający

Sprzątać trzeba wszystko, od lotniska, przez biura na fabrykach kończąc. Ciężko tutaj prosto opisać wykonywane prace, bo zupełnie inaczej wygląda sprzątanie szkoły, pokoju hotelowego i fabryki mięsa. Warto dodać że często sprzątanie odbywa się w godzinach nocnych, dzięki czemu możemy liczyć na lepsze zarobki.

– Praca na szklarniach

Jest to nietypowa praca, w ciężkich warunkach pozwalająca na wysokie zarobki dzięki dużej liczbie nadgodzin. Praca polega zazwyczaj na wykonywaniu jednej niezbyt skomplikowanej czynności, jednak z uwagi na wysoką temperaturę praca ta jest bardzo ciężka.

Jakie uprawnienia pomogą znaleźć pracę w Holandii?

W Holandii cały czas potrzeba wszelkich fachowców. Najbardziej pożądani pracownicy to:

– spawacze,

– operatorzy wózków widłowych,

– elektrycy,

– rzeźnicy,

– pracownicy budowlani,

– fryzjerzy/fryzjerki,

– mechanicy samochodowi.

Jeżeli jesteś fachowcem w którejś z powyższych dyscyplin i dysponujesz chociaż podstawową znajomością języka angielskiego, bez problemu powinieneś znaleźć pracę na dłuższy okres czasu.

Praca przez agencję pracy?

Takie pytanie zadaje sobie niemal każda osoba wyjeżdżająca do Holandii. Wybierając agencję pracy nie musisz martwić się o to czy znajdziesz pracę, czy będzie Cię stać na mieszkanie, ani obawiać się tego czy dojedziesz do pracy. Jeżeli wybierzesz sprawdzoną agencję pracy, to możesz mieć pewność że jest ona nadzorowana przez specjalne instytucje które czuwają nad tym by wynagrodzenie wypłacane pracownikom było odpowiednie, a warunki mieszkaniowe spełniały wysokie standardy. Holandia jest bardzo opiekuńczym krajem, który nie pozwoli Cię skrzywdzić. Polakom agencje pracy często kojarzą się z słabymi pracami i trudnymi warunkami pracy, jednak w przypadku Holandii jest zupełnie inaczej. Gdy mówimy znajomym że agencja dała nam służbowy samochód z paliwem, mieszkamy w domku nad jeziorem, a cotygodniowa wypłata po odjęciu podatku, ubezpieczenia i opłaty za mieszkanie wynosi od 200 do 300 euro (czasem i 400 euro), to ludzie chwytają się za głowę i nie wierzą, że zwykły pracownik produkcji czy magazynu może żyć na takim poziomie. Więc niezależenie od tego czy planujesz wyjechać do Holandii na chwilę, czy na stałe, agencja pracy będzie dobrym rozwiązaniem ponieważ pomoże Ci wyrobić potrzebne dokumenty, zapewni dach nad głową i pracę, a Ty lepiej zrozumiesz nowy kraj. Jeszcze jednym dużym plusem związanym z agencją pracy, jest fakt że pracujesz i mieszkasz z Polakami. Jeżeli czegoś nie wiesz zawsze możesz się ich zapytać lub mogą Ci pomóc w różnych losowych sytuacjach.

Wiele osób pyta nas w mailach i na facebooku, jaką agencję pracy polecamy. Holendersk rynek pełen jest różnego rodzaju agencji pracy i znalezienie tej odpowiedniej jest niesamowicie trudne. Jeżeli jednak szukasz sprawdzonej agencji pracy, która dba o swoich pracowników, to z czystym sercem możemy polecić Van Koppen & Van Eijk

Mobile Sliding Menu