Praca w Holandii na święta

In Praca w Holandii
Praca w święta w Holandii

Okres świąteczny to idealny czas na podjęcie tymczasowej pracy w Holandii. Te kilkanaście tygodni w roku, potrafi sprawić że przywieziemy do kraju naprawdę sporą ilość gotówki. W tym artykule odpowiadamy na wszystkie pytania związane z pracą w Holandii w okresie świątecznym.

Dlaczego warto pracować w okresie świątecznym

Jest to czas kiedy właściwie każda gałąź przemysłu pracuje na najwyższych obrotach. Artykuły spożywcze sprzedają się w znacznie większych ilościach, a liczne centra logistyczne ledwo nadążają z przyjmowaniem kolejnych kontenerów (przeczytaj więcej o praca w logistyce w Holandii). Do tego trzeba pamiętać, że stali pracownicy zazwyczaj w tym okresie udają się na urlopy, więc zapotrzebowanie na pracowników jest naprawdę duże.

Taki stan rzeczy sprawia, że podejmując pracę w okresie świątecznym, mamy praktycznie pewność że pracy będzie pod dostatkiem, co z kolei daję szanse na sporą ilość dodatkowo płatnych nadgodzin.

Kiedy wyjechać do pracy?

Najlepiej kontaktować się z Agencją Pracy z końcem października i początkiem listopada. To najlepszy czas na zgłoszenie swojej gotowości do pracy. Oczywiście do pracy można jechać nawet z początkiem grudnia jeżeli akurat firma będzie potrzebowała dodatkowych pracowników. Jednak nie zawsze tak jest, więc lepiej zgłosić się wcześniej aby nikt nie zajął naszego miejsca. Jak pisaliśmy w naszych poprzednich artykułach najlepiej jest wyjechać przez sprawdzoną agencję pracy. Dzięki temu mamy gwarancję, że otrzymamy należną nam wypłatę, a warunki mieszkaniowe będą na wysokim poziomie.

Gdzie znajdę pracę na święta?

Tak jak pisaliśmy na początku, w okresie świątecznym praktycznie każda firma potrzebuje większej ilości pracowników. W tym okresie supermarkety sprzedają znacznie więcej produktów, więc w centrach logistycznych które je obsługują wszyscy pracują na 100%. Także różnego rodzaju firmy produkujące artykuły spożywcze (mięso, słodycze, ciasta) mają znacznie więcej pracy niż normalnie. Nie można także zapominać o magazynach z elektroniką i ubraniami, które wyjątkowo dobrze sprzedają się w okresie świątecznym.

Jak znaleźć pracę na święta w Holandii?

Jest na to kilka sposób, jeżeli jesteście już w Holandii i znacie dobrze język holenderski lub angielski możecie podzwonić po lokalnych firmach lub śledzić ogłoszenia w internecie.

Jednak największe firmy, rzadko kiedy zatrudniają osoby z ulicy. Zazwyczaj chcąc pracować w dużej firmie, musimy zostać zatrudnieni przez Agencję Pracy Tymczasowej, która obsługuje danego Klienta.

W Polsce nieraz do prostych prac, musimy pisać listy motywacyjne i uzasadniać dlaczego chcemy pracować właśnie w tym miejscu. W Holandii natomiast, to firma potrzebuje pracownika i stara się maksymalnie uprosić proces rekrutacji.

Mobile Sliding Menu