Praca w szklarni

In Praca w Holandii
Praca w szklarni

Jeżeli szukasz pracy w Holandii z pewnością trafiłeś już na oferty pracy dotyczące pracy przy roślinach. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Holandia słynie z tulipanów i pomidorów, a w sezonie naprawdę każda para rąk się liczy. Jak jednak wygląda taka praca? Czy jest trudna? Na co się nastawić? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Praca na szklarni – temperatura.

Jak zapewne doskonale wiesz, w szklarni muszą panować odpowiednie warunki, aby rośliny mogły szybko rosnąć. W najbardziej upalne dni, w niektórych miejscach temperatura może wynosić nawet 40 stopni. Do tego w szklarniach jest dość duszno. Nie jest to praca wskazana dla alergików oraz dla osób które mają problemy z oddychaniem. Również osoby z astmą nie powinny pracować na szklarni.

Prace na wysokości w szklarnii

Dużo prac odbywa się na specjalnych wózkach elektrycznych, które są podnoszone nawet na wysokość około 5 metrów. Na takich wysokościach wykonuje się prace takie jak zawijanie czy opuszczanie pomidorów. W związku z tym osoby z lękiem wysokości mogą czuć się niekomfortowo, szczególnie że wózki mają tendencję do bujania się na boki. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy pracuje na wysokościach i jeżeli masz obawy co do tego typu zadań, powinieneś powiedzieć o nich swojemu pracodawcy lub team leaderowi.

Robaki i insekty.

Jak zapewne wiesz, w szklarni jest pełno roślin i liści. W związku z tym podczas pracy na pewno zobaczysz pająka czy innego robaka. Oczywiście nie są one groźne, jednak osoby które odczuwają lęk przed insektami z pewnością nie będą czuły się komfortowo.

Samotność

W szklarni zazwyczaj pracuje się samemu. To może być zarówno plusem jak i minusem – w zależności od Twoich upodobań. Zazwyczaj praca wygląda tak, że stoi się samemu w rajce, a nas z każdej strony otaczają rośliny.

Jak więc widzicie, jak każda praca, tak również praca w szklarni ma swoje plusy i minusy. Podobnie jak w przypadku innych prac, najtrudniejsze są pierwsze dwa tygodnie. Mniej więcej tyle czasu zajmuje nam poznanie zakładu pracy oraz metody pracy. Jeżeli czujesz że praca na szklarni to jest coś dla Ciebie to pamiętaj o kilku rzeczach.

Praca na szklarni – o czym pamiętać.

Przed wyjazdem upewnij się, że jedziesz ze sprawdzoną agencją pracy. Nie warto brać pierwszej lepszej agencji. Pracy w Holandii jest pełno, więc lepiej chwilę poczekać, niż wyjechać przez niepewną agencję i mieć potem same problemy. Przykładem takiej agencji pracy w Holandii jest Van Koppen & Van Eijk. Pisaliśmy o tym w tym artykule: Sprawdzona Agencja Pracy w Holandii.

Odpowiednie ubranie

Z uwagi na panujące w szklarni warunki, najlepiej jest pracować w krótkich spodenkach oraz koszulce z krótkim rękawem. Do tego warto zadbać o wygodne buty. W związku na przepisy BHP, w tego typu zakładach trzeba używać specjalnych butów ochronnych (zazwyczaj klasy S1 lub S2). Warto zapytać się o to swojego przyszłego pracodawcę i już w Polsce kupić odpowiednie obuwie. Najlepiej gdyby miało dodatkową wentylację w postaci wypełnień ze specjalnego materiału.

Mobile Sliding Menu