Kurtka przejściowa – bądź zawsze przygotowana na zmienną pogodę

In Aktualne promocje

[Artykuł sponsorowany]
Pogoda potrafi być tak kapryśna, jak kobiecy nastrój. Jednak nie można dać się zwariować i poddać aurze, choć wiele kobiet należy do grupy meteopatów, czyli osób, które w sposób szczególny odczuwają zmiany ciśnienia i gwałtowne różnice temperatur.

Na anomalia pogodowe można się dobrze przygotować. Przedwiośnie, wiosna, jesień i przedzimie – właściwie przez większość roku aura nas nie rozpieszcza. Jedynym wyjściem jest zatem znalezienie odpowiedniej kurtki przejściowej damskiej.

Bomberka – czyli hit ostatnich sezonów

Są takie trendy, które jeśli raz wejdą to długo nie dają o sobie zapomnieć. Tak jest z kurtką bomberką. Wprawdzie nie ma ona kaptura, ale czy musi go mieć? Bomberka ma świetny krój rękawów, szerszy przy ramionach i zwężający się ku dołowi, gdzie na nadgarstku zakończone są ściągaczami. Ściiągacze to charakterystyczny element kurtek bomberek. Wbrew pozorom bomberki mają też nieco różniące się fasony. Możesz się zdecydować na krótką bomberkę, która stanowi lekką ochronę przed chłodem, bądź taką o kroju oversizowym, która sięga do poziomu ud, zasłaniając pośladki. Bomberki często posiadają połyskujący materiał oraz ciekawe aplikacje naszywek. To przybliża je w stronę ich pierwowzoru czyli kurtki pilotki. Bomberka na zamek lub na guziki świetnie skomponuje się z jeansami, ale może pasować również do ołówkowej spódnicy.

Parka – klasyczna kurtka przejściowa na niepogodę

Kiedy aura nie nastraja do spacerów, a jednak wyjść trzeba, to świetnym odzieniem wierzchnim na chłodniejsze dni jest parka. Ta kurtka przejściowa, która posiada krój oversizowy może być paradoksalnie bardzo kobieca, a to dzięki temu, że posiada ściągacz w pasie. Dzięki niemu możesz podkreślić swoją talię. Parka posiada gruby denimowy lub poliestrowy materiał, ale nie jest kurtką bardzo ciężką. Kaptur możemy nosić wyciągnięty lub sprytnie schować pod zamkiem, jeśli wybierzemy właśnie taki model parki. To kurtka przejściowa, która podobnie jak bomberka może skomponować się zarówno z casualowym, jak i nawet formalnym strojem, kiedy poza marynarką koniecznie musisz założyć odzienie wierzchnie. Oczywiście do stroju formalnego klasycznym wyborem pozostaje cieńszy flauszowy płaszcz. Dobrze jest jednak mieć większy wybór, zwłaszcza, jeśli aura przez dłuższy czas nie jest zbyt przyjazna.

Kurtki przejściowe to obowiązkowy element kobiecej garderoby. Warto mieć ich kilka, by móc skomponować odpowiednią z wybraną stylizacją.

Mobile Sliding Menu