Praca na budowie w Holandii

In Praca w Holandii
robotnik na placu budowy

[artykuł sponsorowany]

Holandia daje nam bardzo wiele możliwości zatrudnienia. Oczywiście kraj tulipanów, zazwyczaj kojarzy się nam z pracą przy pomidorach czy kwiatach jednak jest to tylko wierzchołek góry lodowej.

Holendrzy bardzo cenią sobie rzetelnych fachowców. Jeżeli jesteś stolarzem, cieślą szalunkowym czy hydraulikiem, bez problemu znajdziesz pracę w swoim zawodzie. Jednak dlaczego tak właściwie warto podjąć pracę na budowie w Holandii? Dlaczego będzie tam lepiej niż w Polsce czy innych popularnych kierunkach emigracji?

Dlaczego warto szukać pracy na budowie w Holandii?

Zarobki

To co motywuje większość Polaków to bardzo dobre zarobki. Po prostu pracując w Holandii możesz zarobić kilka razy więcej niż w Polsce wykonując tę samą pracę. Dodatkowo z uwagi na wysokie kary dla pracodawców, większość z nich oferuje legalną umowę – co niestety nie jest tak popularne w Polsce.

Bezpieczeństwo

Holandia jest krajem, który przykłada ogromną wagę do ochrony pracowników. Na terenie tego kraju bardzo mocno działają związki zawodowe oraz różne instytucje, które regularnie kontrolują firmy i agencje pracy tymczasowej.

Łatwość emigracji

Wydaje się, że nie ma drugiego takiego kraju, w którym znalezienie i podjęcie pracy jak tak banalnie proste. Szukając pracy na budowie, wystarczy znaleźć interesującą nas ofertę i skontaktować się z wybraną firmą. Zazwyczaj od pierwszego telefonu do pierwszego dnia pracy upływa 7 dni. Dodatkowo to pracodawca zazwyczaj zapewnia nam zakwaterowanie, które musi spełniać wyśrubowane holenderskie normy. Oczywiście, czasem wypływają historię Polaków, których zakwaterowano w bardzo słabej jakości warunkach, jednak była to niestety tylko i wyłącznie ich wina. Sprawdzone agencje pracy, posiadają odpowiednie certyfikaty i są kontrolowane przez niezależne instytucje. Jeżeli decydujemy się na wyjazd poprzez firmę „krzak”, nie dziwmy się potem, że dzieje nam się krzywda.

Należy też wspomnieć, że dobra agencja pracy zapewnia nam opiekę koordynatora, który nie tylko pomaga w załatwieniu niezbędnych dokumentów, ale także pomaga nam się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Spokojny tryb życia

W Holandii żyje się dużo spokojniej niż w innych krajach. Na ulicach mijamy uśmiechnięte osoby, które się z nami witają, a po ulicach leniwie poruszają się rowery. W Holandii po prostu żyje się inaczej niż w innych krajach Unii Europejskiej.

Turystyka

Wiele osób docenia także wartości turystycznego tego kraju. Oczywiście mowa tutaj o słynnym Amsterdamie, który ze swoimi Coffee Shopami i Dzielnicą Czerwonych Latarni jest fenomenem na skalę światową i pozwala nam na rozrywkę, której nie znajdziemy nigdzie indziej.

Jak znaleźć pracę na budowie w Holandii

Możemy wpisać w wyszukiwarce Google hasło „praca na budowie w Holandii” i dostaniemy setki wyników. Jednak znalezienie dobrej pracy, u rzetelnego pracodawcy nie jest już takie proste. Przed podpisaniem umowy powinniśmy zebrać informację o interesującej nas firmie.

Pamiętajcie że z Agencją Pracy jest jak z kobietą – jeżeli wybierzemy niewłaściwą zostaniemy z problemami i pustym portfelem 🙂

Mobile Sliding Menu