Jeżeli masz doświadczenie jako cieśla szalunkowy, jednak Twoje obecne zarobki nie są zadowalające to może warto pomyśleć nad pracą w Holandii? Dlaczego akurat w Holandii, skoro jest tyle innych miejsc do wyboru? Powodów jest naprawdę sporo, oto niektóre z nich:
- Holandia posiada bardzo rozbudowane prawa pracownika. Mało która firma decyduje się na to, aby zatrudniać pracowników na czarno, więc masz pewność że pracujesz legalnie.
- Bliska odległość do Polski – nie ma większego problemu by w piątek po pracy pojechać na weekend do rodziny.
- Kultura pracy w Holandii jest zupełnie inna, stąd tak duże zainteresowanie tym krajem wśród Polaków.
Jak zatem znaleźć pracę jako cieśla szalunkowy w Holandii? Z czym się to wiąże oraz na co można liczyć? Na wszystkie pytania odpowiemy w poniższym tekście!
Jak znaleźć pracę jako cieśla szalunkowy w Holandii
Z uwagi na specyfikę holenderskiego rynku pracy, chcąc podjąć zatrudnienie jako cieśla szalunkowy, musisz znaleźć agencję pracy, która specjalizuje się w takich rekrutacjach. Być może brzmi to groźnie, ale takie nie jest. W Holandii działają setki, jeśli nie tysiące Agencji Pracy Tymczasowej. Warto jednak wybrać coś sprawdzonego. Na przykład agencja pracy Jobxion, specjalizuje się w zatrudnianiu cieśli szalunkowych, a dodatkowo oferuje szereg bonusów, takich jak:
- dobrze wyposażone jednoosobowe pokoje z szybkim internetem,
- darmowe szkolenia oraz lekcje języka holenderskiego,
- wsparcie i pomoc polskich koordynatorów,
- niezbędne narzędzia oraz wyposażenie,
- pomoc w przejściu na stały kontrakt u holenderskiego pracodawcy.
Co trzeba umieć?
Jak zapewne wiesz, praca w tym zawodzie nie jest prosta. Niekompetentna osoba może narobić poważnych szkód, dlatego bardzo dobrze jeśli masz już doświadczenie na tym stanowisku. Dużym plusem będzie także doświadczenie w pracy z systemami PERI, DOKA, HUNNEBECK albo ULMA. Jeżeli dodatkowo pracowałeś już z prefabrykatami oraz potrafisz czytać dokumentacje techniczną to praktycznie każdy pracodawca przyjmie Cię z otwartymi ramionami.
Gdzie będę pracować jako cieśla szalunkowy?
Z uwagi na specyfikę branży, zazwyczaj jest to praca na świeżym powietrzu. Cieśla szalunkowy najczęściej jest potrzebny przy inwestycjach mieszkalnych, jak również przy projektach użyteczności publicznej takich jak dworce czy lotniska.
Praca bez języka?
Często obawiacie się czy znajdziecie pracę bez znajomości języka holenderskiego. Z uwagi na fakt, że Holandia jest bardzo nowoczesnym krajem to właściwie wszystkie sprawy załatwicie w języku angielskim. Jeżeli obawiacie się, że wasza znajomość języka angielskiego nie jest odpowiednia, to rekruter sprawdzi to podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Nie można jednak zapominać, że znajomość holenderskiego da nam szanse, by znaleźć pracę przy lepszych projektach na lepszych warunkach finansowych. Dużym plusem jest więc to, że wspomniany wcześniej Jobxion, organizuje darmowe lekcje języka holenderskiego dla swoich pracowników, które kończą się uzyskaniem certyfikatu znajomości języka na poziomie A2