Praca jako stolarz w Holandii

Kategoria artykułu: Praca w Holandii Opublikowano w dniu:
Zaktualizowano w dniu:
stolarz w Holandii

Jeżeli masz doświadczenie w stolarstwie i chciałbyś spróbować pracy w tym zawodzie w Holandii to ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego ile zarabia stolarz w Holandii, jacy stolarze są poszukiwani oraz co musisz zrobić żeby móc pracować w Holandii.
Ile zarabia stolarz w Holandii

Nie ma co ukrywać, że zazwyczaj to kwestie finansowe sprawiają że szukamy pracy za granicą. Trzeba też dodać, że w Holandii praktycznie nikt nie pracuje na czarno, więc masz gwarancję tego że będziesz pracować legalnie i pracodawca będzie odprowadzał za Ciebie wszystkie niezbędne składki. Dodatkowo agencje pracy specjalizujące się w zatrudnianiu stolarzy – jak na przykład Jobxion – zapewniają swoim pracownikom dodatkowe bonusy w postaci darmowych kursów czy darmowych lekcji języka holenderskiego.

hydraulik holandia

Praca jako Hydraulik

Jesteś hydraulikiem i marzysz o lepszych zarobkach? Jeśli tak, może warto zastanowić się nad wyjazdem na kontrakt do Holandii?

Czytaj dalej >>

Jacy stolarze znajdą pracę w Holandii

Generalnie niezależnie od tego czy jesteś warsztatowcem czy też specjalizujesz się w meblach bez problemu znajdziesz pracę w Holandii. Jednak zazwyczaj najlepsze pensje otrzymuje stolarz budowlany. Jest to bardzo szeroka specjalizacja, ponieważ taka osoba musi dobrze czuć się w pracy przy więźbach dachowych, schodach czy konstrukcjach meblowych. Również umiejętność wstawiania okien i drzwi będzie dużym plusem.
Praca bez języka w Holandii

Z uwagi na specyfikę zawodu, czyli pracę w kilkuosobowych zespołach oraz potrzebę czytania dokumentacji to brak podstawowej znajomości języka angielskiego może okazać się dużym problemem. Jednak zawsze warto zadzwonić do agencji pracy i dopytać się o szczegóły. Czasem zdarza się, że agencja szuka osób do pracy w polskich zespołach, w których posługiwanie się obcym językiem nie jest aż tak ważne.

Jak znaleźć pracę jako stolarz w Holandii

Z uwagi na aktualnie obowiązujące przepisy prawa, nie musisz posiadać żadnych pozwoleń aby zacząć pracować w Holandii. Warto także pamiętać, że kraj tulipanów posiada bardzo dobrze rozwinięte prawa pracownicze, dzięki którym masz pewność że będziesz pracować legalnie, a wszystkie składki będą odprowadzane zgodnie z prawem. Jeżeli Twój staż pracy będzie odpowiednio długi, możesz nawet uzyskać holenderską emeryturę!

Z uwagi na specyfikę holenderskiego rynku, praktycznie nie ma możliwości aby na początku znaleźć pracę bezpośrednio w holenderskiej firmie. Zazwyczaj trzeba zaczynać poprzez pracę dla Agencji Pracy Tymczasowej. Choć może brzmi to groźnie, to na pewno takie nie jest. Zatrudnianie poprzez Agencje Pracy Tymczasowej, jest bardzo popularne w Holandii. Warto jednak wybierać sprawdzone agencje pracy, które oferują na przykład lepsze warunki mieszkalne czy darmowe szkolenia. W przypadku stolarzy, warto zainteresować się ofertą agencji Jobxion, która specjalizuje się w tej branży i zapewnia wsparcie polskich koordynatorów, a także możliwość zamieszkania w pokojach jednoosobowych.

To może Cię zainteresować!

czy warto emigrowac do holandii

Czy warto wyjechać do Holandii w 2019 roku

Huczny Sylwester już za nami, a my rozpoczynamy Nowy Rok. Na pewno dla części osób będzie on rokiem emigracji.

Czytaj dalej >>
flaga Holandii

Flaga Holandii

Holenderska flaga nie należy do skomplikowanych - tworzy ją prostokąt składający się z trzech poziomych pasów. Czerwień, biel i

Czytaj dalej >>
Praca w szklarni

Praca w szklarni

Jeżeli szukasz pracy w Holandii z pewnością trafiłeś już na oferty pracy dotyczące pracy przy roślinach. Nie ma w

Czytaj dalej >>

Zostaw komentarz:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu