Praca jako stolarz w Holandii

In Praca w Holandii
stolarz w Holandii

Jeżeli masz doświadczenie w stolarstwie i chciałbyś spróbować pracy w tym zawodzie w Holandii to ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego ile zarabia stolarz w Holandii, jacy stolarze są poszukiwani oraz co musisz zrobić żeby móc pracować w Holandii.

Ile zarabia stolarz w Holandii

Nie ma co ukrywać, że zazwyczaj to kwestie finansowe sprawiają że szukamy pracy za granicą. Trzeba też dodać, że w Holandii praktycznie nikt nie pracuje na czarno, więc masz gwarancję tego że będziesz pracować legalnie i pracodawca będzie odprowadzał za Ciebie wszystkie niezbędne składki. Dodatkowo agencje pracy specjalizujące się w zatrudnianiu stolarzy – jak na przykład Jobxion – zapewniają swoim pracownikom dodatkowe bonusy w postaci darmowych kursów czy darmowych lekcji języka holenderskiego.

Jacy stolarze znajdą pracę w Holandii

Generalnie niezależnie od tego czy jesteś warsztatowcem czy też specjalizujesz się w meblach bez problemu znajdziesz pracę w Holandii. Jednak zazwyczaj najlepsze pensje otrzymuje stolarz budowlany. Jest to bardzo szeroka specjalizacja, ponieważ taka osoba musi dobrze czuć się w pracy przy więźbach dachowych, schodach czy konstrukcjach meblowych. Również umiejętność wstawiania okien i drzwi będzie dużym plusem.

Praca bez języka w Holandii

Z uwagi na specyfikę zawodu, czyli pracę w kilkuosobowych zespołach oraz potrzebę czytania dokumentacji to brak podstawowej znajomości języka angielskiego może okazać się dużym problemem. Jednak zawsze warto zadzwonić do agencji pracy i dopytać się o szczegóły. Czasem zdarza się, że agencja szuka osób do pracy w polskich zespołach, w których posługiwanie się obcym językiem nie jest aż tak ważne.

Jak znaleźć pracę jako stolarz w Holandii

Z uwagi na aktualnie obowiązujące przepisy prawa, nie musisz posiadać żadnych pozwoleń aby zacząć pracować w Holandii. Warto także pamiętać, że kraj tulipanów posiada bardzo dobrze rozwinięte prawa pracownicze, dzięki którym masz pewność że będziesz pracować legalnie, a wszystkie składki będą odprowadzane zgodnie z prawem. Jeżeli Twój staż pracy będzie odpowiednio długi, możesz nawet uzyskać holenderską emeryturę!

Z uwagi na specyfikę holenderskiego rynku, praktycznie nie ma możliwości aby na początku znaleźć pracę bezpośrednio w holenderskiej firmie. Zazwyczaj trzeba zaczynać poprzez pracę dla Agencji Pracy Tymczasowej. Choć może brzmi to groźnie, to na pewno takie nie jest. Zatrudnianie poprzez Agencje Pracy Tymczasowej, jest bardzo popularne w Holandii. Warto jednak wybierać sprawdzone agencje pracy, które oferują na przykład lepsze warunki mieszkalne czy darmowe szkolenia. W przypadku stolarzy, warto zainteresować się ofertą agencji Jobxion, która specjalizuje się w tej branży i zapewnia wsparcie polskich koordynatorów, a także możliwość zamieszkania w pokojach jednoosobowych.

Mobile Sliding Menu