Praca jako koordynator w Agencji Pracy Tymczasowej

In Agencje pracy, Praca w Holandii, Wywiady
praca jako koordynator holandia

[artykuł sponsorowany]

Wiemy, że wiele osób marzy o tym aby pracować jako koordynator w agencji pracy tymczasowej. Taka praca niesie ze sobą wiele plusów i minusów, ale przede wszystkim daje całkiem fajne zarobki. Dlatego postanowiliśmy zapytać koordynatora z Van Koppen & Van Eijk o to jak faktycznie wygląda taka praca, jak można ją dostać oraz na jakie zarobki można liczyć.

Jak zostać koordynatorem w Agencji Pracy Tymczasowej? Czy trzeba aplikować bezpośrednio na to stanowisko, czy np. zdarza się że jakiś pracownik jest taki dobry, że proponujecie mu taki awans?

Jeśli jest otwarta oferta w Agencji Pracy Tymczasowej na koordynatora, to jak najszybciej trzeba zgłaszać swoją kandydaturę. Na to stanowisko zawsze jest dużo chętnych, więc konkurencja jest bardzo duża. Jeżeli chodzi o „awans na koordynatora”, to w naszej firmie nie ma takiej możliwości. Zatrudniamy bardzo duża liczbę osób na różnych stanowiskach, więc jeżeli ktoś chce zostać koordynatorem musi aplikować bezpośrednio na to stanowisko. Możliwe jednak, że w mniejszych agencjach jest możliwy taki awans z na przykład pracownika szklarniowego, na koordynatora. Według mnie taka osoba powinna być bardzo aktywna, logicznie myśląca i posiadać pakiet dobrych pomysłów.

Jakie są wymagania aby aplikować na takie stanowisko? Doświadczenie, znajomość języka?

Jest to dość ciężka praca, wymagająca spokoju i „ogarniania” tysiąca rzeczy jednocześnie. Dlatego dobrze, jeżeli kandydat posiada jakieś doświadczenie w zarządzaniu zespołem lub pracował na podobnym stanowisku. Dodatkowo taka osoba musi posiadać prawo jazdy oraz dobrze porozumiewać się w języku angielskim, bądź holenderskim.

Mówisz że koordynator to ciężka praca. Za co w takim razie odpowiada koordynator i jaka jest jego odpowiedzialność? Dużo osób myśli, że koordynator pracuje 3h dziennie i nic nie robi. Czy ma jakieś dodatkowe zadania?

Funkcja koordynatora jest bardzo rozbudowana. Bardzo często pracuje się od 5 rano, nawet do 22 w nocy. Często też trzeba pracować w weekendy. Widzę Twoją minę, pewnie zastanawiasz się co można robić przez prawie 17 godzin? Pracy jest naprawdę dużo. Koordynator wizytuje Klientów, sprawdza osoby, które zgłosiły L4, zajmuje się grafikiem. Trzeba także pamiętać o licznych problemach Rodaków, którzy dzwonią do nas o każdej porze dnia i nocy. Ten element pracy jest najtrudniejszy, jednak sprawia mi najwięcej satysfakcji, chociaż zdarzają się różne sytuację.

To bardzo ciekawe, może chciałbyś podzielić się z nami jakąś zabawną historią, która ostatnio Ci się przydarzyła?

Historii jest naprawdę wiele, zarówno tych dobrych jak i złych. Sam pracowałeś przez Agencję Pracy to z pewnością jesteś w stanie sobie wyobrazić jak wiele rzeczy może się zdarzyć. Ktoś zatankuje złe paliwo, ktoś zgubił klucz do pokoju, ktoś inny chce wolne. Na pewno nie ma nudy!

Widzę że jesteś trochę tajemniczy… To może chociaż zdradzisz nam jaki według Ciebie jest największy plus i minus pracy koordynatora?

Może nie uwierzysz, ale wierzę w pewien etos tego stanowiska. Do naszej Agencji często trafiają osoby nowe, które są pierwszy raz w Holandii. Staram się, aby miały to poczucie, że mogą na mnie polegać i że pomogę im odnaleźć się w nowej sytuacji. Wiem że wielu Polaków ma złą opinie o koordynatorach, ale według mnie nie można generalizować. W każdym zawodzie znajdą się zarówno lepsi jak i gorsi. Minusem jednak tej pracy, jest dość mało czasu na życie osobiste. Trzeba być zawsze pod telefonem i w razie potrzeby działać. To sprawia, że ciężko sobie cokolwiek zaplanować i czasem potrafi być naprawdę męczące.

Faktycznie brzmi jak trudny kawałek chleba, mam chociaż nadzieję że pensja Ci trochę wynagradza te trudności?

Tak, tutaj nie ma co narzekać, chociaż są spore widełki. Najniższa pensja koordynatora to około 1550 euro, a maksymalna może wynieść nawet 2500 euro na rękę.

Skąd tak duża rozbieżność? Od czego to zależy?

Czynników jest naprawdę wiele. Jak w każdej pracy zdarzają się „gorące” okresy, w których nie ma czasu na odpoczynek, więc siłą rzeczy pracujemy więcej. Czasem też dostajemy ekstra premię za naszą pracę, jeżeli w danym miesiącu wydarzyło się coś co zasługiwałoby na gratyfikację.

Czy koordynator może liczyć tylko na pensję? Czy może na coś więcej?

Na tym stanowisku, standardowo każdy otrzymuje służbowy samochód, laptop oraz telefon. To są nasze niezbędne narzędzia pracy, bez których nie bylibyśmy w stanie pełnić naszych obowiązków. Dodatkowo, chętne osoby mogą także mieszkać w mieszkaniach agencyjnych.

Bardzo dziękuje Ci za poświęcony czas. Myślę, że te informacje będą szczególnie pomocne dla osób, które planują w przyszłości pracować jako koordynator w Agencji Pracy Tymczasowej.

Mobile Sliding Menu