Jak sprawdzić agencję pracy tymczasowej przed wyjazdem do Holandii

Kategoria artykułu: Agencje pracy, Praca w Holandii, Prawo, Prawo w Holandii Opublikowano w dniu:
Zaktualizowano w dniu:
jak sprawdzic agencje pracy

Bardzo często na naszego facebooka dostajemy pytania odnośnie konkretnej agencji pracy. Czy ją znamy, co o niej sądzimy, czy polecamy. Oczywiście, większości z tych agencji nie znamy, a Wy zazwyczaj macie z nimi różne przeboje. Dlatego w tym artykule postanowiliśmy przygotować dla Was kilka wskazówek, dzięki którym będzie mogli sami sprawdzić czy dana agencja pracy jest godna zaufania.
Jakie certyfikaty powinna mieć agencja pracy

W Holandii istnieje szereg narzędzi, które pozwalają nam zweryfikować czy dana agencja pracy jest ok i czy możemy jej zaufać. Poniżej przedstawimy Wam kilka certyfikatów, które według nas powinna posiadać, każda godna polecenia agencja pracy tymczasowej w Holandii.

SNF – Stichting Normering Flexwonen SNF, czyli certyfikat Stowarzyszenia Regulacji Zakwaterowania Pracowników Tymczasowych. Agencja posiadająca taki certyfikat, musi spełnić specjalne wymogi i wytyczne odnośnie warunków mieszkalnych. Stowarzyszenie raz w roku przeprowadza kontrolę i jeżeli wykryje braki, które nie zostaną szybko naprawione, usuwa agencję z rejestru.
ABU – czyli Związek Agencji Pracy Tymczasowej. Zrzeszenie skupia około 560 członków – zarówno małych, średnich jak i dużych firm – i okresowo kontroluje swoich członków, w celu weryfikacji czy firma spełnia odpowiednie wymagania oraz normy.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Oprócz powyższych certyfikatów, warto jeszcze przyjrzeć się kilku innym kwestiom, które pomogą Ci sprawdzić czy dana agencja pracy jest uczciwa.

Strona internetowa

W dzisiejszych czasach, każda szanująca się firma powinna mieć stronę internetową. Sprawdź czy agencja, która Cię interesuje posiada swoją oraz zobacz czy wzbudza ona Twoje zaufania. Warto jednak pamiętać, że dobra strona internetowa, nie gwarantuje że Agencja Pracy Tymczasowej jest godna zaufania.

Weryfikacja Twoich umiejętności

Jeżeli agencja pracy, nie chce Twojego CV, nie potrzebuje zaświadczenia o niekaralności, ani nie chce odbyć z Tobą rozmowy w celu weryfikacji znajomości języka angielskiego powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Dobre agencje pracy – szczególnie jeżeli zapewniają mieszkanie – starają się weryfikować swoich pracowników i jest to zupełnie normalne. Jeżeli agencja nic od Ciebie nie chce, to lepiej być ostrożnym.

Zrozumiała umowa

Obecnie standardem jest podpisywanie umów, spisanych w języku holenderskim i polskim. Dzięki temu pracownik wie, że agencja jest transparentna, a agencja wie że pracownik jest świadomy tego co podpisuje i tego czego będą od niego wymagać. Nigdy nie podpisujcie umów których nie rozumiecie!

Sprawdzona agencja pracy tymczasowej w Holandii

Na rynku holenderskim pełno jest agencji pracy i z pozoru ciężko stwierdzić która z nich jest godna zaufania, a której należy unikać. W wyborze nie pomagają nawet opinie w internecie, które zazwyczaj są negatywne – jednak pamiętajmy, że duże agencje pracy tymczasowej zatrudniają nawet kilka tysięcy osób rocznie, więc kilka negatywnych komentarzy nie powinno nas odstraszyć. Dlatego warto wybierać duże agencje, z wieloletnią historią, które zapewniają swoim pracownikom transport do pracy oraz zakwaterowanie. Przykładem takiej agencji może być Van Koppen & Van Eijk, o czym pisaliśmy w tym artykule.

Mamy nadzieję że ten tekst pomoże Wam bardziej świadomie wybierać agencje pracy. Pamiętajcie o tym aby nie brać pierwszej lepszej oferty – pracy w Holandii jest pełno, a związanie się z agencją o niskiej renomie może sprawić że stracicie nerwy i na zawsze zrazicie się do pracy w Holandii.

To może Cię zainteresować!

koncert Sławomira w Tilburgu

Koncert Sławomira w Tilburgu

Tego Pana chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego piosenki lecą na każdej dobrej imprezie, a jeden z jego hitów

Czytaj dalej >>
Comic Con

Comic Con w Utrechcie

Już za dwa tygodnie, w weekend 24 i 25 listopada w Utrechcie odbędzie się największy Comic Con w Holandii.

Czytaj dalej >>
gdzie na tulipany

Gdzie i kiedy na tulipany do Holandii?

W dzisiejszych czasach, holenderskie tulipany to już nie tylko obiekt handlu, ale narodowa atrakcja, którą oglądać zjeżdżają się ludzie

Czytaj dalej >>

Zostaw komentarz:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu