Jak wygodnie i bezpiecznie dotrzeć do pracy w Holandii?

In Komunikacja

Holandia jest pięknym i bardzo ciekawym krajem, który poza licznymi atrakcjami turystycznymi oferuje również doskonałe możliwości zarobkowe. Wyjazdy do pracy w Holandii cieszą się więc niesłabnącą popularnością. Kuszeni wysokimi zarobkami, Polacy wybierają ten kierunek już nie tylko do pracy sezonowej, ale również na dłuższe wyjazdy. Coraz więcej osób zastanawia się więc, jak wygodnie, szybko i bezpiecznie dotrzeć do pracy w Holandii.

Dojazd do pracy w Holandii własnym samochodem — plusy i minusy

Wyjazd do Holandii własnym samochodem na pierwszy rzut oka wydaje się doskonałym pomysłem. Posiadanie swojego auta zapewnia dużą mobilność i daje swobodę przemieszczania się. Możemy więc bez problemu jechać na większe zakupy czy zwiedzać kraj tulipanów po godzinach pracy. Mając swój samochód, nie będziemy przywiązani do jednego miejsca czy zależni od komunikacji publicznej.

Żeby wjechać do Holandii autem, nie potrzebujemy też żadnych dodatkowych dokumentów, winiet czy innych papierów. Wystarczy nam dowód osobisty i polskie prawo jazdy, dowód rejestracyjny auta z ważnym przeglądem oraz ubezpieczenie OC. Czyli to, co i tak każdy posiadacz auta musi mieć.

Zanim zdecydujemy się na dojazd do pracy w Holandii własnym autem, warto jednak wziąć pod uwagę inne czynniki niż osobisty komfort.

Po pierwsze, trzeba się dobrze zastanowić, czy auto nam się w ogóle przyda. Czy będziemy mieli czas, siły i środki na podróżowanie po Holandii? W przypadku wielu wyjazdów do pracy, szczególnie tych sezonowych, zmiany są na tyle długie i wyczerpujące, że nikt już nie myśli o podróżowaniu. Wiele więc zależy od specyfiki samej pracy.

Druga kwestia to bardzo wysokie koszty eksploatacji auta. Holandia ma jedne z najwyższych cen paliwa w całej Europie. Nawet jeśli swoim samochodem będziemy jeździć tylko do pracy i z powrotem, będzie nas to słono kosztować. A przecież wielu pracodawców zapewnia bezpłatny dojazd z miejsca zakwaterowania na miejsce pracy.

Paliwo to nie wszystko, w Holenderskich miastach drogie są również parkingi. W samym Amsterdamie za parkowanie w centrum możemy zapłacić nawet 4 euro na godzinę. W innych dużych aglomeracjach wcale nie jest lepiej. Holandia kładzie bardzo duży nacisk na ekologię i wysokimi opłatami parkingowymi próbuje pozbyć się nadmiaru aut z miast. Warto mieć to na uwadze.

Podróż do pracy w Holandii samolotem i pociągiem

Do pracy w Holandii dostaniemy się również pociągiem lub samolotem, ale i te opcje mają swoje wady.

W obu przypadkach podróż rozpoczynać możemy z miejsca znacznie oddalonego od naszego domu — z odpowiedniego dworca kolejowego czy lotniska. Dotarcie tam, szczególnie z dużym bagażem, może być problematyczne i kosztowne. Same bilety na pociąg i samolot też sporo kosztują.

W przypadku lotu do pracy w Holandii musimy też uwzględnić dodatkowe koszty bagażu, bo w podręcznym zbyt wiele nie zabierzemy.

Po dotarciu na docelowy dworzec lub lotnisko znów musimy znaleźć środek transportu na miejsce zakwaterowania. Niestety, ceny komunikacji publicznej, np. autobusów w Holandii też są wysokie. Taka podróż wymaga zatem przesiadek, jest więc zarówno męcząca, jak i kosztowna.

Bus — najlepszy sposób na dostanie się do pracy w Holandii

Jednym z najkorzystniejszych sposobów podróżowania do pracy jest bus do Holandii — arnoldbus.eu. Sprawdzony przewoźnik organizuje codzienne przejazdy z Polski do Holandii i z powrotem. To idealny sposób, aby dostać się nie tylko do pracy, ale również w odwiedziny czy na urlop.

Bus do Holandii to wygodny, szybki i bezpieczny środek transportu dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Arnold Bus oferuje regularne przejazdy na z góry ustalonych trasach, jak i możliwość zorganizowania transportu “od drzwi do drzwi”.

Na tę drugą opcję decydują się przede wszystkim firmy, które chcą zapewnić komfortowy transport osób do pracy w Holandii. Podróżni odbierani są bezpośrednio ze swojego miejsca zamieszkania lub ustalonego, dogodnego punktu zbiórki i dowożeni wprost na miejsce zakwaterowania za granicą. Dzięki temu nie trzeba martwić się o dojazd na i z dworca czy lotniska.

Przejazd do Holandii busem pozwala też zabrać nawet znaczną ilość bagażu, co jest bardzo istotne dla osób wyjeżdżających do pracy lub wracających do domu.

Sama podróż busem do Holandii odbywa się w komfortowych warunkach, które zapewnia nowoczesna flota Arnold Bus. Pojazdy przewoźnika są nowe i w doskonałym, stale kontrolowanym stanie technicznym. Wyposażono je w klimatyzację i bardzo wygodne fotele rozmieszczone tak, aby zapewnić podróżującym maksimum miejsca na nogi czy możliwość rozłożenia fotela do wygodnej pozycji półleżącej.

Bezpieczeństwo podróży gwarantują nie tylko doskonałe busy, ale również doświadczona kadra kierowców. Ich wysokie kwalifikacje i świetna znajomość tras przejazdów zapewniają szybką i bezproblemową podróż do Holandii i z powrotem.

Przejazd busem do pracy w Holandii to również oszczędność pieniędzy. Koszt biletów jest znacznie niższy niż w przypadku pociągu czy samolotu. Nie trzeba też, jak w przypadku własnego auta, martwić się opłatami eksploatacyjnymi czy parkingowymi na miejscu.

Busy do Holandii Arnold Bus stanowią więc najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie komfort, czas i pieniądze. To idealny sposób na dotarcie do pracy, na wakacje i w każdym innym celu.

Mobile Sliding Menu