Agencja pracy w Holandii

In Praca w Holandii

Wyjazd do pracy za granicę wiąże się z ogromnym stresem i niepewnością. Zadajemy sobie pytania, czy na pewno sobie poradzimy, czy znajdziemy uczciwego pracodawcę i czy będziemy rzeczywiście zarabiać lepiej niż w kraju. Szukanie pracy na własną rękę i załatwianie wszystkich formalności w obcym państwie to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza dla osoby nieznającej dobrze języka. Dlaczego warto skorzystać z usług agencji pracy?

Czym jest agencja pracy i jakie usługi oferuje?

Agencje pracy, nazywane również agencjami zatrudnienia, pośredniczą między osobami poszukującymi zatrudnienia a pracodawcami. Agencje świadczą usługi zarówno w zakresie pracy tymczasowej, jak i w zakresie etatów stałych w kraju i za granicą. Biura pośrednictwa pracy budują bazę pracodawców, a następnie rekrutują odpowiednich pracowników na wybrane stanowiska. Osoba poszukująca zatrudnienia może więc umieścić swoje CV w bazie agencyjnej, zaznaczyć, jakiego zajęcia poszukuje i czekać na pasującą dla niej ofertę. Kiedy pracodawca będzie poszukiwał nowej kadry pracowniczej, agencja się z nami skontaktuje, żeby przeprowadzić rekrutację. Oczywiście, jeśli podczas składania przez nas życiorysu nie miała akurat odpowiadających nam wakatów. O ile poszukiwanie pracy w Polsce nie nastręcza wielu problemów (znamy przecież język, wiemy, gdzie się ubezpieczyć, jakie mamy prawa) i możemy sami bezpośrednio zgłaszać się do firm, o tyle za granicą dużo trudniej samodzielnie znaleźć pewną i dobrze płatną pracę.

Jobxion – agencja pracy w Holandii

Jako Agencja Pracy Tymczasowej Jobxion Poland http://jobxion.pl/ działa na terenie Holandii, zatrudniając polskich pracowników do pracy w branży budowlanej. Klientami agencji są holenderskie przedsiębiorstwa budowlane poszukujące najlepszych fachowców, takich jak cieśli szalunkowych, stolarzy, dekarzy, hydraulików, a także elektryków.

Jobxion Poland jako jedyna agencja pracy w Polsce specjalizuje się rekrutowaniu pracowników tylko do branży budowlanej, co daje jej przewagę nad innymi firmami oferującymi zagraniczne zatrudnienie. Agencja jest ekspertem w budownictwie i dlatego może zaoferować kandydatom do pracy pewne, legalne i rozwojowe etaty w tym sektorze. Potencjalni pracownicy mogą odbyć rekrutację w jednym z 3 polskich miast – Warszawie, Radomiu lub Kłodzku i otrzymać pracę na terenie Holandii przy budowie, przebudowie lub renowacji osiedli mieszkaniowych, apartamentowców, domów jednorodzinnych czy obiektów komercyjnych. Projekty obejmują m.in. stolarskie prace konstrukcyjne, renowacje, wykonywanie pokryć dachowych i instalacji hydraulicznych oraz gazowych.

Agencja pracy w Holandii Jobxion chce zapewnić polskim pracownikom jak najlepsze warunki pracy oraz pobytu w Holandii, dlatego współpracuje jedynie ze sprawdzonymi i rzetelnymi firmami z budowlanego rynku holenderskiego. Rekrutacja oraz pośrednictwo w zatrudnieniu są bezpłatne, a pracownicy otrzymują legalne zatrudnienie przy wymagających projektach, kursy bezpieczeństwa VCA oraz mają możliwość uczęszczania na kursy języka niderlandzkiego.

Praca i pobyt w Holandii z agencją Jobxion

Korzystając z usług agencji pracy, osoby wyjeżdżające do Holandii mają zapewnioną nie tylko legalną i godziwie wynagradzaną pracę, ale również zakwaterowanie w domach jednorodzinnych lub pensjonatach. Dzięki temu wyjazd do obcego kraju staje się łatwiejszy. Agencja organizuje również kursy bezpieczeństwa VCA dla pracowników, którzy nie posiadają takiego certyfikatu. Umawia także nowych zatrudnionych na spotkania w holenderskim urzędzie, żeby mogli wyrobić sobie numer identyfikacji podatkowej.

Chętni mogą także uczęszczać na kursy języka niderlandzkiego organizowane przez agencję, co zwiększa szanse zatrudnionych na aplikowanie na wyższe stanowiska.

Samodzielne poszukiwanie pracy w Holandii wymaga znajomości tamtejszego prawa pracy, załatwienia wszystkich formalności, zorganizowania sobie ubezpieczenia i zakwaterowania. Dzięki pośrednictwu agencji pracy nowy pracownik otrzymuje pewny etat z cotygodniowym wynagrodzeniem, ubezpieczenie, narzędzia i ubrania robocze potrzebne do pracy, a także opiekę polskiego koordynatora. Można się do niego zwrócić w razie problemów z pracodawcą, w przypadku choroby (żeby zasięgnąć rady, jak skorzystać z ubezpieczenia) czy innych problemów.

Praktyka dla przyszłych pracowników w Jobxion

Agencja pracy w Holandii poszukuje najlepszych specjalistów na rynku budowlanym, dlatego chętnie szkoli też młodych ludzi chętnych do pracy w tym sektorze. Jobxion prowadzi specjalny Program Praktyk dla uczniów szkół zawodowych i technicznych i rozpoczyna współpracę z osobami, które ukończyły 16 lat. Młodzi pracownicy mają okazję uczyć się nowych umiejętności podczas płatnej pracy wakacyjnej, a także przedłużyć swój kontrakt po zakończeniu nauki szkolnej. Uczniowie odbywają kursy prowadzone przez specjalistów w branży, co wpływa na rozwój ich kariery zawodowej.

Holenderski rynek budowlany prężnie się rozwija, poszukując fachowców różnych specjalizacji. Polscy pracownicy mogą więc znaleźć w Niderlandach dobrze płatną pracę pełną ciekawych wyzwań.

Źródła:

  • http://jobxion.pl/
  • http://jobxion.pl/wp-content/themes/jobxion-theme/files/job-mix.pdf

Mobile Sliding Menu