Praca jako elektryk

In Praca w Holandii
elektryk w Holandii

Praca elektryka w Holandii, to bardzo ceniony zawód. W poniższym artykule odpowiemy na wszystkie najważniejsze pytania związane z nim związane. Ile zarabia elektryk w Holandii? Jakie trzeba mieć kwalifikacje i certyfikaty? Czy praca jako elektryk bez języka jest możliwa? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu!

Elektryk w Holandii zarobki

Na początku zaczniemy od chyba najważniejszego punktu czyli zarobków. Rynek holenderski stale poszukuje nowych, wykwalifikowanych pracowników, więc zapotrzebowanie jest naprawdę spore. Co za tym idzie, elektrycy w Holandii mogą liczyć na całkiem niezłe wynagrodzenie. Oczywiście to wszystko zależy od tego gdzie będziesz pracował, w jakich godzinach oraz jakie masz uprawnienia. Warto także dodać, że sama pensja to nie wszystko. Pracując poprzez agencję pracy możemy liczyć także na pewne bonusy. Zazwyczaj pracodawca pokrywa nam koszty nauki języka i egzaminiu VCA – tak robi na przykład Agencja Jobxion. Czasem także w pracy możemy liczyć na posiłek, jednak to zależy od konkretnego obiektu na którym pracujemy. Trzeba tez pamiętać że Holendrzy cenią sobie dobrych fachowców, więc nie powinieneś obawiać się utraty pracy. A nawet jeśli Twój kontrakt dobiegnie końca, to bez problemu znajdziesz nowe zatrudnienie.

Potrzebne uprawnienia i kwalifikacje

Dla pracodawcy bardzo cenne jest, aby nowy pracownik posiadał już doświadczenie w branży. Dodatkowo dobrze jeśli posiadasz uprawnienia SEP lub masz wykształcenie kierunkowe, jednak nie jest to sztywna zasada. Z uwagi na specyfikę branży, agencja pracy jest w stanie pokryć koszty Twojego szkolenia, dlatego zawsze dobrze jest się skontaktować z pracodawcą i ustalić szczegóły.

Praca bez języka

Wiele osób zastanawia się czy poradzi sobie w Holandii bez znajomości języka holenderskiego lub z bardzo słabym angielskim. Jeżeli nie znasz holenderskiego to nie musisz się zbytnio przejmować. Na większości stanowisk nie jest on wymagany, chociaż zawsze jest sporym plusem. Konieczna jednak jest znajomość języka angielskiego, chociaż i to nie zawsze jest koniecznie. Może się zdarzyć, że będziesz pracować w polskim składzie i wtedy nawet bardzo słaba znajomość angielskiego może nie być aż tak dużym problemem.

Elektryk w Holandii – oferty pracy

Szukając pracy jako elektryk w Holandii, powinieneś skupić się na tym aby wybrać sprawdzoną agencję pracy, która specjalizuje się w tego typu zawodach. Przykładem takiej agencji może być Jobxion, który specjalizuje się w zatrudnianiu elektryków oraz posiada bardzo ciekawe benefity takie jak darmowe lekcje języka holenderskiego, jednoosobowe pokoje dla pracowników czy pomoc w przejściu na stały kontrakt.

Mobile Sliding Menu