Muzeum Rembrandta Amsterdam

In Atrakcje w Amsterdamie, Atrakcje w Holandii, Muzea
Muzeum Rembrandta Amsterdam

Dom Rembrandta znajduje się w Amsterdamie przy ulicy Jodenbreestraat 4 (obok bazaru na Waterlooplein) i aktualnie pełni rolę muzeum. W środku tej zabytkowej kamiennicy, która niegdyś należała do najpiękniejszych w mieście znajdziemy ryciny mistrza (około 250 sztuk), a także obrazy jego nauczycieli oraz uczniów.

Jeżeli odwiedzenie samego domu mistrza nam nie wystarczy, możemy udać się też do Oude Kerk. Jest to najstarszy kościół w mieście, który znajduje się w dzielnicy De Wallen znana jest jako Dzielnica Czerwonych Latarni. W Kościele tym Rembrandt ochrzcił swoje dzieci, a jego ukochana żona została w nim pochowana. Koło budynku kościoła znajduje się również pomnik prostytutki, który również zalicza się do atrakcji turystycznych Amsterdamu.

Jako ciekawostkę można dodać że siostra żony Rembrandta wyszła za mąż za Polaka Jana Makowski, który pełnił funkcję rektora uniwersytetu we Franeker.

Godziny otwarcia:

Od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 18.
Ceny biletów:

Normalny: 12,50€

Dla osób pomiędzy 6 a 17 rokiem życia: 4€

Dzieci poniżej 6 roku życia: wstęp wolny.

Muzeum respektuje karty turystyczne (Iamsterdam oraz Museumcard) dzięki którym wejdziemy za darmo. Więcej informacji na stronie muzeum rembrandthuis.nl

Mobile Sliding Menu