The Amsterdam Dungeon

In Atrakcje w Amsterdamie, Co warto zobaczyć w Amsterdamie
ciemne podziemne lochy

The Amsterdam Dungeon, czyli Amsterdamskie Lochy to nietypowy park rozrywki dla osób o mocnych nerwach. Poznaj historię miasta w nieco nietuzinkowy sposób!

The Amsterdam Dungeon to miejsce, które warto odwiedzić podczas pobytu w stolicy Holandii. Jest to idealne miejsce, dla tych, którzy lubią się bać! Żeby sprawa była jasna – nie jest to jednak aż tak straszne miejsce, że nic, tylko uciekać! W końcu wstęp do Lochów dozwolony jest już od 10 roku życia, choć ostateczną decyzję oczywiście zostawia się rodzicom. Każde takie przejście trwa około 80 minut. Zwiedzający mogą w tym czasie wziąć udział w 12 różnych przedstawieniach z profesjonalnymi aktorami. Wyjątkowy teatr grozy! Co ciekawe, każdy udział w takim przedstawieniu jest inny, ponieważ goście Lochów biorą w nim czynny udział. Wejście odbywa się średnio co 10-15 minut w grupach maksymalnie 30-osobowych.

Amsterdamskie Lochy to nie tylko – jak już wspomnieliśmy – specyficzny teatr. Pełnią one także rolę pewnego rodzaju muzeum (zobacz także: muzea w Amsterdamie), ponieważ poprzez zwiedzanie poszczególnych lochów poznajemy historię miasta. Cofamy się do codzienności mieszkańców aż 500 lat wstecz. Wspaniali aktorzy dbają o to, by wszystkie nasze zmysły niejako przeniosły się w czasie. Możemy tam w pełni poczuć klimat miasta sprzed kilku wieków. A wszystko to owiane dreszczykiem grozy! W The Amsterdam Dungeon panuje zasada „walkthrough”, czyli zwiedzający poruszają się po muzeum przechodząc kolejno z sali do sali. To właśnie w owych salach przypominających lochy odbywają się poszczególne przedstawienia, ukazujące jakiś fragment historii miasta.

12 spektakli

The Amsterdam Dungeon oferuje 12 różnych lochów z pełnymi wrażeń wyjątkowymi przedstawieniami:

 • Descent, czyli początek przygody – to właśnie tutaj zaczyna się zwiedzanie poprzez zjechanie w dół średniowieczną windą, której stukot sprawia, że wcale nie musimy się martwić o to, że spadnie…
 • The Torture Chamber, czyli prawdziwa sala tortur! Zapach rozkładającego się ciała oraz kroki oprawcy zmierzającego wprost po Ciebie… Nie ma co drżeć, to dopiero początek zabawy!
 • The Torturer, czyli sala, w której poznany przez nas oprawca nauczy nas po prostu swojej rzemieślniczej pracy, a swoje narzędzia przetestuje na Tobie. Nie martw się, przecież trzeba sprawdzić, czy odpowiednio działają…
 • Magic Musico – od przerażającego oprawcy w ramiona obłędnego maga. Dla każdego coś… strasznego!
 • Hell On The Batavia – wejdź na pokład siedemnastowiecznego galeona i poczuj się jak prawdziwy żeglarz! Pamiętaj tylko, że szczury i różne dolegliwości to norma na statku.
 • Black John – podziwiaj sztukę Rembrandta van Rijna i poznaj mroczne tajemnica Doktora Deymana.
 • Spanish Inquisition – któżby się spodziewał Hiszpańskiej Inkwizycji? W Amsterdamskich Lochach wszystko jest możliwe. Przygotuj się na prawdziwy sąd!
 • Labyrinth, czyli próba wydostania się z Amsterdamu poprzez ciemne ulice i mroczne zakamarki.
 • Witch Burning – dobrze wiadomo, gdzie w średniowieczu kończyły czarownice. Czy jesteś gotowy na konfrontacje z płonącym stosem?
 • The Gallow Fields, czyli mroczne pola z wronami, szczurami i innymi „sympatycznymi” stworzeniami. Jak się z nich wydostać?
 • Murder On The Zeedijk, czyli mroczny sekret siostry Heleny. Zanurz się w fascynująco opowieść o duchach Amsterdamu.
 • The Tavern – Gratulacje! Dotarłeś do końca podróży. Możesz ochłonąć i wypocząć w naszej tawernie, gdzie poczęstujemy Cię wybornym drinkiem. (Dla niepełnoletnich oczywiście drink bezalkoholowy)

Jeśli planujesz odwiedzić The Amsterdam Dungeon, warto zarezerwować bilet przez internet i skorzystać z oferowanych zniżek.

Muzeum na Barce

Muzeum na Barce

Amsterdam jest starym miastem portowym. Kiedyś jego życie toczyło się nie tylko na ulicach i placach, ale także na

Ajax Amsterdam ArenA Muzeum

Ajax Muzeum Amsterdam

Muzeum Ajaxu, nazywane Ajax Experience jest obiektem który ma przybliżyć nam historię i filozofię flagowego klubu piłkarskiego Holandii Amsterdamsche

Ajax Amsterdam ArenA Muzeum

Amsterdam ArenA

Amsterdam ArenA jest jednym z największych stadionów na świecie. Na stadionie rozgrywają się głównie mecze Ajaxu Amsterdam oraz ważniejsze

Transport publiczny w Amsterdamie

Transport publiczny w Amsterdamie

Amsterdam oferuje nam bardzo rozbudowaną sieć transportu publicznego, który jest prosty w użytkowaniu i pozwala zaoszczędzić nam sporo czasu.

Muzeum Rembrandta Amsterdam

Muzeum Rembrandta Amsterdam

Dom Rembrandta znajduje się w Amsterdamie przy ulicy Jodenbreestraat 4 (obok bazaru na Waterlooplein) i aktualnie pełni rolę muzeum.

Plac Dam

Plac Dam w Amsterdamie

Plac Dam jest głównym rynkiem Amsterdamu i to właśnie jemu stolica Holandii zawdzięcza swoją nazwę. W XIII wieku została

Mobile Sliding Menu