Muzeum Madame Tussauds w Amsterdamie

In Atrakcje w Amsterdamie, Muzeum w Amsterdamie

Wiele sławnych osób w jednym miejscu? Zdjęcia z żyjącymi i zmarłymi celebrytami? To wszystko jest możliwe w wyjątkowym muzeum w Amsterdamie. Kogo dokładnie możemy spotkać? Jak wygląda tworzenie figur woskowych?

Muzeum Madame Tussauds w Amsterdamie zostało otwarte 1971 roku. Jest to drugie na świecie Muzeum Figur Woskowych. Pierwsze bowiem powstało w Londynie i zostało osobiście założone przez Marie Tussaud, w 1835 roku. Ta francuska artystka zasłynęła właśnie z wykonywania wyjątkowych, pięknych i autentycznych figur z wosku. Madame Tussauds znajduje się w centrum Amsterdamu na placu katedralnym, w okolicy Pałacu Królewskiego. Każdego dnia muzeum odwiedzane jest przez tłumy turystów. Figury znajdujące się w muzeum można podzielić na różne rodzaje.

Kategorie figur woskowych

Politycy i postacie historyczne

W tej kategorii znajdują się m.in.: Nelson Mandela, Dalai Lama, Królowa Wilhelmina, Angela Merkel, Anna Frank, Barack Obama, Król Wilhelm czy też Księżna Diana.

Aktorzy

Bardzo lubiana i popularna wśród zwiedzających kategoria. Któż nie chciałby zrobić sobie zdjęcia z Bradem Pittem czy Johnnym Deepem? Poza nimi znajdziemy również: Nicolasa Cage’a, Rayana Goslinga, Jennifer Lopez, George’a Clooneya, Angelinę Jolie i wielu innych.

Muzycy i piosenkarze

Wśród muzycznych gwiazd światowych scen, w Muzeum Figur Woskowych w Amsterdamie możemy spotkać: Robbiego Williamsa, Adele, Justina Timberlake’a, Freddiego Mercury’ego, Boba Marleya, Elvisa Presleya, Justina Biebera, Lady Gagi, Michaela Jacksona i innych wspaniałych muzyków i Waszych idoli.

Postacie fikcyjne i filmowe

W tej kategorii znajdziemy zbiór ulubionych bohaterów kultowych filmów i bajek. Wśród nich są m.in.:  James Bond, bohaterowie filmu „Shrek”, Charlie Chaplin, Marilyn Monroe, Angry Birds czy z zupełnie innej strony Hannibal Lecter.

Sportowcy

Wśród sportowców w Muzeum Madame Tussauds spotkać możemy:  Rafaela Nadala, Davida Beckhama czy wybitną ikonę FC Barcelony, Lionela Messi.

Jak powstają figury woskowe?

W Muzeum Figur Woskowych znajduje się także dział, z którego możemy się dowiedzieć jak wygląda proces powstawania rzeźb. Dowiadujemy się jak dokładnie wygląda pozowanie, rzeźbienie, formowanie czy malowanie. Istotnymi elementami wykańczającymi jest także dobranie odpowiedniej fryzury, ubrania, uformowania oczu, zębów i innych detali. Co ciekawe, potrzeba aż 800 godzin pracy na powstanie takiej figury.

Mobile Sliding Menu