Stary Kościół (Oude Kerk) w Amsterdamie

Kategoria artykułu: Atrakcje w Amsterdamie, Atrakcje w Holandii, Muzea Opublikowano w dniu:
Zaktualizowano w dniu:
Oude Kerk Stary Kościół w AmsterdamieNajstarszy kościół w Amsterdamie leży w dzielnicy De Wallen (tej samej w której znajduje się Dzielnica Czerwonych Latarni)i nazywa się Oude Kerk co oznacza nie mniej, nie więcej jak „stary kościół”.

hydraulik holandia

Praca jako Hydraulik

Jesteś hydraulikiem i marzysz o lepszych zarobkach? Jeśli tak, może warto zastanowić się nad wyjazdem na kontrakt do Holandii?

Czytaj dalej >>

Przed kościołem znajduje się słynny pomnik prostytutki, wokół niego są umieszczone wygodne ławki z których możemy obserwować charakterystyczne dla Amsterdamu czerwone witryny ze stojącymi w nich prostytutkami.
Kościół ma powierzchnie 3300 m², zbudowany został w XIII wieku, a rozbudowywany był aż do połowy XVI wieku. Początkowo był to kościół katolicki jednak w 1578 stał się on kościołem protestanckim, a jego dawne dekoracje zastąpiono nowymi jednak do dzisiaj w jego wnętrzu możemy zobaczyć ślady dawnego wystroju. W ym samym roku kościół stał się również biurem matrymonialnym oraz zaczął pełnić rolę archiwum miejskiego.

W kościele znajdują się najlepsze w Holandii organy, a sam budynek jako jedyny w Amsterdamie zachował swój oryginalny wygląd od czasów Rembrandta (zobacz muzeum Rembrandta w Amsterdamie), zresztą wzmianka o nim nie jest przypadkowa.

Ten holenderski malarz, rysownik i grafik uwielbiał przebywać w Oude Kerk, jego dzieci zostały ochrzczone właśnie w tych murach, a żona Saskia van Uylenburgh pochowana.

Grzebanie zmarłych na terenie kościoła do 1865 było popularną metodą pochówku. W kościele znajduje się bowiem 2500 grobów, w których pochowanych jest około 10000 osób.

Godziny otwarcia:

Od poniedziałku do soboty kościół jest otwarty od 11 do 17

W niedziele zwiedzanie jest możliwe od 13 do 17
Ceny biletów:

Bilet wstępu: 5 euro.

Niektóre atrakcje można zwiedzać za darmo dzięki specjalnym kartą. Więcej w artykule karty zniżkowe Amsterdam

To może Cię zainteresować!

czy warto emigrowac do holandii

Czy warto wyjechać do Holandii w 2019 roku

Huczny Sylwester już za nami, a my rozpoczynamy Nowy Rok. Na pewno dla części osób będzie on rokiem emigracji.

Czytaj dalej >>
flaga Holandii

Flaga Holandii

Holenderska flaga nie należy do skomplikowanych - tworzy ją prostokąt składający się z trzech poziomych pasów. Czerwień, biel i

Czytaj dalej >>
Praca w szklarni

Praca w szklarni

Jeżeli szukasz pracy w Holandii z pewnością trafiłeś już na oferty pracy dotyczące pracy przy roślinach. Nie ma w

Czytaj dalej >>

Zostaw komentarz:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu