Kanały w Amsterdamie

Kategoria artykułu: Atrakcje w Amsterdamie, Atrakcje w Holandii Opublikowano w dniu:
Kanały w Amsterdamie

Wielu turystów odwiedzających Amsterdam nie zdaję sobie sprawy że nazywany jest on drugą Wenecją, bowiem oba te miasta mają podobną historię oraz architekturę. Niegdyś kanały te oddzielały bogatych od biedniejszych, a biednych od ubogich oraz stanowiły bardzo ważny środek transportu zarówno przemysłowego jak i osobistego.
Obecnie statki dostawcze zostały wyparte przez stateczki wycieczkowe, a same kanały oprócz dostarczania nam pewnej nutki romantyzmu (szczególnie ładnie wyglądają nocą w Dzielnicy Czerwonych Latarni) służą także za punkty orientacyjne w mieście.

Samych kanałów w Amsterdamie jest 160, a ich łączna długość wynosi 75 kilometrów. Trzy największe kanały to Herengracht, Keizersgracht i Prinzengracht, które połączone są między sobą wieloma mniejszymi kanalikami i mostami. Jak wspomniałem na początku, kanały oprócz pełnienia roli komunikacyjnej oddzielały też od siebie poszczególne części miast, stąd też ich holenderska nazwa gracht, którą możemy przetłumaczyć jako fosę. Amsterdamskie kanały oferują nam liczne atrakcje.

Po kanałach pływają małe stateczki wycieczkowe które w zależności od trasy (są cztery: czerwona, pomarańczowa niebieska i zielona) zabiorą nas w najciekawsze miejsca takie jak dom Anny Frank, dom Rembrandta czy Muzeum Van Gogha. Bilet na taki stateczek kosztuje 28 euro od osoby jest ważny jeden dzień i upoważnia nas do zmiany linii.
Oprócz statków wycieczkowych po Amsterdamie możemy przepłynąć się też małą łódką, a nawet rowerem wodnym którego wypożyczenie kosztuje jedynie 8 euro za godzinę.

Jeżeli mamy dość pływania możemy zejść do jednej z pływającej barek i zjeść na niej obiad lub po prostu napić się drinka i rozkoszować widokiem tego pięknego miasta oraz otaczających nas zabytków i atrakcji turystycznych.

To może Cię zainteresować!

koncert Sławomira w Tilburgu

Koncert Sławomira w Tilburgu

Tego Pana chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego piosenki lecą na każdej dobrej imprezie, a jeden z jego hitów

Czytaj dalej >>
Comic Con

Comic Con w Utrechcie

Już za dwa tygodnie, w weekend 24 i 25 listopada w Utrechcie odbędzie się największy Comic Con w Holandii.

Czytaj dalej >>
gdzie na tulipany

Gdzie i kiedy na tulipany do Holandii?

W dzisiejszych czasach, holenderskie tulipany to już nie tylko obiekt handlu, ale narodowa atrakcja, którą oglądać zjeżdżają się ludzie

Czytaj dalej >>

Zostaw komentarz:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu