Ajax Muzeum Amsterdam

Kategoria artykułu: Atrakcje w Holandii, Muzea Opublikowano w dniu:
Ajax Amsterdam ArenA Muzeum

Muzeum Ajaxu, nazywane Ajax Experience jest obiektem który ma przybliżyć nam historię i filozofię flagowego klubu piłkarskiego Holandii Amsterdamsche Football Club Ajax NV, potocznie nazywanego Ajax Amsterdam.
Początki tego klubu sięgają aż 1883 roku, w którym to powstał Union Amsterdam, na bazie którego stworzono Ajax.

Wejście do muzeum znajduje się przy placu Rembrandta (Rembrandtplein) od strony ulicy Utrechtsestraat 9. W środku znajdziemy eksponaty związane z historią oraz filozofią klubu. Atrakcją dla najmłodszych zwiedzających będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności piłkarskich oraz wysłuchanie przemowy trenera – wszystko to będzie możliwe dzięki wprowadzeniu interaktywnych prezentacji multimedialnych. Muzeum jest czynne codziennie za wyjątkiem czwartku. Wejście do Muzeum jest płatne 17,5 euro dla dorosłych oraz 14,5 euro dla dzieci – są to chyba najdroższe bilety ze wszystkich dostępnych muzeów w Amsterdamie. Na szczęście w Amsterdamie obowiązują turystyczne karty zniżkowe dzięki którym możemy sporo zaoszczędzić na biletach.
Wszyscy fani Ajaxu Amsterdam powinni także odwiedzić ArenA czyli stadion Ajaxu, pod którym znajduje się tani parking w Amsterdamie z którego w łatwy sposób za pomocą komunikacji publicznej dojedziemy do Dworca Głównego, skąd już dzielić nas będzie jedynie kilka kroków do słynnego Placu Dam, czy Dzielnicy Czerwonych Latarni.

To może Cię zainteresować!

koncert Sławomira w Tilburgu

Koncert Sławomira w Tilburgu

Tego Pana chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jego piosenki lecą na każdej dobrej imprezie, a jeden z jego hitów

Czytaj dalej >>
Comic Con

Comic Con w Utrechcie

Już za dwa tygodnie, w weekend 24 i 25 listopada w Utrechcie odbędzie się największy Comic Con w Holandii.

Czytaj dalej >>
gdzie na tulipany

Gdzie i kiedy na tulipany do Holandii?

W dzisiejszych czasach, holenderskie tulipany to już nie tylko obiekt handlu, ale narodowa atrakcja, którą oglądać zjeżdżają się ludzie

Czytaj dalej >>

Zostaw komentarz:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu