Ajax Muzeum Amsterdam

In Atrakcje w Amsterdamie, Muzeum w Amsterdamie
Ajax Amsterdam ArenA Muzeum

Muzeum Ajaxu, nazywane Ajax Experience jest obiektem który ma przybliżyć nam historię i filozofię flagowego klubu piłkarskiego Holandii Amsterdamsche Football Club Ajax NV, potocznie nazywanego Ajax Amsterdam.

Początki tego klubu sięgają aż 1883 roku, w którym to powstał Union Amsterdam, na bazie którego stworzono Ajax.

Wejście do muzeum znajduje się przy placu Rembrandta (Rembrandtplein) od strony ulicy Utrechtsestraat 9. W środku znajdziemy eksponaty związane z historią oraz filozofią klubu. Atrakcją dla najmłodszych zwiedzających będzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności piłkarskich oraz wysłuchanie przemowy trenera – wszystko to będzie możliwe dzięki wprowadzeniu interaktywnych prezentacji multimedialnych. Muzeum jest czynne codziennie za wyjątkiem czwartku. Wejście do Muzeum jest płatne 17,5 euro dla dorosłych oraz 14,5 euro dla dzieci – są to chyba najdroższe bilety ze wszystkich dostępnych muzeów w Amsterdamie. Na szczęście w Amsterdamie obowiązują turystyczne karty zniżkowe dzięki którym możemy sporo zaoszczędzić na biletach.

Wszyscy fani Ajaxu Amsterdam powinni także odwiedzić ArenA czyli stadion Ajaxu, pod którym znajduje się tani parking w Amsterdamie z którego w łatwy sposób za pomocą komunikacji publicznej dojedziemy do Dworca Głównego, skąd już dzielić nas będzie jedynie kilka kroków do słynnego Placu Dam, czy Dzielnicy Czerwonych Latarni.

Mobile Sliding Menu