Plac Dam w Amsterdamie

In Atrakcje w Amsterdamie, Atrakcje w Holandii
Plac Dam

Plac Dam jest głównym rynkiem Amsterdamu i to właśnie jemu stolica Holandii zawdzięcza swoją nazwę. W XIII wieku została tu wybudowana tama która po holendersku nazywa się dam. Tama ta została postawiona na rzece Amstel i po sklejeniu ze sobą tych dwóch wyrazów powstaje nam wyraz Amsteldam, który na przestrzeni wieków przeobraził się w Amsterdam.

Plac Dam nie stanowi sam w sobie dużej atrakcji, jest po prostu placem na którym pełno jest turystów, mieszkańców, śpiewaków oraz innych aktorów ulicznych którzy liczą na łatwy zarobek.

Tak jak sam plac nie jest zbyt dużą atrakcją, tak jego umiejscowienie oraz budynki go otaczająca stanowią już nie lada gratkę dla każdego turysty.

W okół Placu Dam znajdziemy takie atrakcję jak:

  • pełny przepychu zabytkowy ratusz który dziś pełni rolę Pałacu Królewskiego,
  • budynek ponad 600 letniego kościoła (Nieuwe Kerk),
  • pięciogwiazdkowy Grand Hotel Krasnapolsky,
  • ogromny budynek bardzo ekskluzywnego sklepu Bijenkorf ,
  • zabytkowy budynek dawnej poczty w którym dziś mieści się centrum handlowe,
  • znany na całym świecie gabinet figur woskowych Madame Tussauds,

Plac Dam jest również dobrym miejscem wypadowym do dalszego zwiedzenia miasta. Gdy staniemy na Placu tak by mieć za sobą gabinet figur woskowych i pójdziemy prosto to dotrzemy do Dworca Centralnego. Jeżeli natomiast udamy się w prawo miniemy rozmaite sklepy z pamiątkami i dotrzemy do słynnej Dzielnicy Czerwonej Latarni.

Mobile Sliding Menu