Holenderskie konto bankowe

In Początki w Holandii, Pozostałe, Praca w Holandii, Życie w Holandii
Konto w banku w Holandii

Holenderskie konto bankowe

Jeżeli zamierzamy przyjechać do Holandii w celach zarobkowych, powinniśmy zastanowić się nad założeniem konta w jednym z holenderskich banków. Oczywiście, pracując poprzez „polską agencję pracy” możemy korzystać z naszego polskiego konta walutowego, ale warto się zastanowić nad opłacalnością takiej decyzji.

Darmowe konto Revolut

Ostatnio coraz popularniejsza staja się karta Revolut, która pozwala na natychmiastowe przelewy i bardzo korzystne przewalutowania. Więcej na ten temat znajdziesz w tym artykule: Darmowa Karta Revolut.

Jeżeli planujesz swój wyjazd do Holandii, koniecznie sprawdź nasz poradnik. Dzięki niemu dowiesz się jak znaleźć pracę, jak sprawdzić agencję pracy, jak znaleźć mieszkanie oraz wiele innych niezbędnych informacji. Zobacz nasz poradnik, teraz tylko 9,99! 

Polskie konto walutowe

Decydując się na korzystanie z polskiego konta walutowego, musisz mieć świadomość że nie wszystkie agencje pracy zgodzą się na wypłatę wynagrodzenia do polskiego banku. Dodatkowo musisz pamiętać że przelew do Polski trwa znacznie dłużej. W Holandii wypłaty są zazwyczaj realizowane w każdy czwartek (lub wtorek), więc jeżeli masz konto w Holenderskim banku pieniędzmi możesz cieszyć się już w piątek. W przypadku polskiego konta walutowego, pieniądze otrzymasz dopiero we wtorek lub środę. Oczywiście czas otrzymania zależy od danego banku, więc nie można generalizować.

Należy także pamiętać, że polskie banki często naliczają dodatkowe opłaty do najpopularniejszych z nich należą:

 • Opłata za wypłatę pieniędzy z zagranicznego bankomatu (zazwyczaj od 2% do 5% wypłacanej kwoty)
 • Opłata za wypłatę euro w polskim oddziale banku (zazwyczaj od 2 do 5 euro)
 • Niekorzystny kurs euro wykorzystywany przy przewalutowaniu (dla przykładu bank oferuje odkupienie euro za 4,03 podczas gdy w kantorze możemy uzyskać 4,13). Rozwiązaniem tego problemu jest korzystanie z internetowych kantorów które dają nam świetne kursy i możliwość wymiany waluty bez wychodzenia z domu. Według nas od kilku lat całkiem dobrze sprawuje się Alior Bank ze swoim kantorem online. Tutaj więcej info.

Bardzo fajne konto posiada również Mbank. Nazywa się eMax Walutowy i jak czytamy w tym koncie Klient nie płaci za jego uruchomienie i prowadzenie. Dodatkowo może korzystać z takich możliwości jak:

 • Wypłaty i wpłaty bez utraty odsetek.
 • Transakcje i wypłaty zagraniczne bez kosztów przewalutowania.
 • Wygodnego otwierania lokat w tej samej walucie co rachunek oszczędnościowy.
 • Możliwości realizowania przelewów zagranicznych

Sami korzystamy z mBanku z uwagi na fajną platformę do sprzedaży euro oraz fakt że wszystko można załatwić przez internet. Jeżeli są Państwo zainteresowani, to tutaj znajduje się link do wniosku o utworzenie konta.

Holenderskie konto bankowe

Jeżeli jednak nie chcesz posiadać w Polsce konta walutowego, warto zastanowić się nad założeniem holenderskiego konta bankowego. Zakładając konto w Holandii możemy liczyć na:

 • szybsze pojawienie się środków na koncie,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Holandii bez prowizji,
 • możliwość płacenia kartą w każdym punkcie, nawet za naprawdę niskie kwoty (rzędu kilkunastu centów).

Jaki holenderski bank wybrać

Z mojego doświadczenia, dla osób nowo przybyłych do Holandii najlepszy okazuje się ING BANK. Do plusów tego banku zaliczyć można:

 • założenie konta bez holenderskiego meldunku (jednak potrzebujesz potwierdzenie adresu zamieszkania),
 • otrzymanie od ręki karty płatniczej,
 • umową na jedną stronę,
 • dostępna w pełni funkcjonalna i prosta aplikacja na telefon komórkowy.

Warto zaznaczyć że ING BANK bez problemu zakłada konta osobom nowo przybyłym do Holandii, a także nie korzysta (jak inne banki) z zewnętrznych urządzeń umożliwiających dostęp do konta bankowego – mowa tu o specjalnych „kalkulatorach” generujących hasła dostępu do konta.

One commentOn Holenderskie konto bankowe

Comments are closed.

Mobile Sliding Menu