Jak dopasować walizkę podróżną do swoich potrzeb?

In Poradnik turystyczny
jak dopasowac walizke do swoich potrzeb

[artykuł sponsorowany]

Przed nami lato, a co a tym idzie czas wielu wakacyjnych i urlopowych wyjazdów. Aby były udane, potrzebujemy nie tylko pogody i dobrych humorów. Ważnym aspektem jest także praktyczna, wygodna walizka dopasowana do naszych potrzeb, dzięki której pakowanie będzie przyjemnością, a wyjazd stanie się bezproblemowy. Na co zwrócić uwagę, wybierając walizkę idealną dla nas? Sprawdź sam!

Rozmiar

Od tego na jak długi czas wyjeżdżamy, zależy rozmiar naszej walizki. Jest to chyba najważniejszy z aspektów podczas wyboru idealnego modelu. Każda hurtownia walizek podróżnych posiada w swojej ofercie kilka rozmiarów, tak aby, jak najlepiej dopasować się do Twoich potrzeb. Jeżeli podróżujesz rodzinnie, nawet na krótkie wyjazdy może przydać Ci się spora walizka — spakujesz do jednej wszystkich członków rodziny i unikniesz zamieszania i rozgardiaszu z układaniem wszystkich w bagażniku lub długiego oczekiwania na lotnisku na odbiór każdego z bagażu.

Materiał

Walizki podróżne wykonane są z różnego rodzaju materiałów. Dzielmy je jednak na dwie główne grupy — materiałowe oraz z tworzywa sztucznego. Nie bez powodu te drugie cieszą się teraz olbrzymią popularnością — są dużo bardziej odporne na zabrudzenia niż ich materiałowe odpowiedniki. Są także nieprzemakalne, dzięki czemu odzież lub sprzęt elektroniczny przewożony w środku są chronione przed deszczem czy śniegiem. Warto zaznaczyć, że wykonane z tworzywa walizki są bardzo lekkie i poręczne.

Ilość kółek

Ilość kółek pozostaje niezwykle ważnym aspektem przy wyborze walizki. Te z dwoma kółkami, prowadzone za sobą, są niezwykle stabilne i trudno w nich o uszkodzenia. Z kolei modele z czterema dają większe możliwości prowadzenia ich — można to robić jednakowoż za sobą, jak i obok siebie. Jest to wygodniejsze, zwłaszcza w przypadku zatłoczonych miejsc, gdzie minimalizujemy ryzyko szturchnięcia kogoś naszym bagażem. Cztery kółka, umożliwiające prowadzenie walizki przy nodze są także dobrą opcją w przypadku bagażu podręcznego.

Ilość rączek

Każda walizka podróżna posiada na górze teleskopową rączkę do ciągnięcia jej za sobą lub obok siebie. Warto jednak zwrócić uwagę na pozostałe gumowe rączki, znajdujące się na bagażu. Dobrze, aby był przynajmniej dwie — z góry obok teleskopowej rączki oraz z boku. Świetnie sprawdzają się podczas przenoszenia walizki np. nad krawężnikiem lub wnoszenia jej po schodach. Boczna i górna rączka bywa też pomocna, gdy nasze walizki podróżne muszą być ułożone w bagażniku samochodu lub autokaru.

Możliwość poszerzenia

Prawie każda hurtownia walizek podróżnych stara się wprowadzać do swojego asortymentu coraz to nowsze modele. Ostatnio coraz popularniejsze stają się walizki z możliwością poszerzenia o ok. 5 cm (w zależności od pierwotnego wymiaru) swojej szerokości. Uważamy, że jest to znakomita opcja, zwłaszcza dla osób, które mają w zwyczaju próby zapakowania zbyt wielu rzeczy i w konsekwencji trudno im dopiąć walizkę. To bardzo praktyczne i ciekawe rozwiązanie pozwala także na dostosowanie pojemności bagażu do długości wyjazdu, przez co taka walizka sprawdzi się dobrze zarówno na krótszych, jak i dłuższych wojażach.

Dodatkowe kieszenie

Dodatkowe kieszenie pozwalają na większy porządek i lepsze wykorzystanie wnętrza walizki. Dzięki nim wszystkie przedmioty będą łatwe do zapakowania i odnalezienia podczas podróży. Warto zainteresować się nie tylko modelami z zamykanymi głównymi przegrodami, ale takimi, które posiadają dodatkowe małe kieszonki oraz specjalne zabezpieczone miejsce np. na tablet czy laptop, dzięki czemu nie musimy martwić się o dodatkowe etui i właściwe ułożenie naszych sprzętów elektronicznych.

Kolor

Jak dobrze wiemy nie tylko funkcjonalność, ale i wygląd ma znaczenie, gdy wybierana jest idealna walizka podróżna. Warto zdecydować się na żywy i oryginalny kolor, który nie tylko przykuje uwagę na ulicy, ale i pozwoli na szybkie odnalezienie swojego bagażu pośród innych na lotniskowej taśmie lub w bagażniku autokaru turystycznego. Jeżeli nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na tego typu szaleństwa, hurtownia walizek podróżnych posiada szeroką gamę modeli w stonowanych kolorach — czarnym, granatowym, czy białym.

Na podstawie powyższego tekstu łatwo zauważyć, że wybór idealnej walizki podróżnej nie jest trudną sprawą. Wystarczy jedynie świadomość własnych potrzeb, dostosowanie się do kilku porad, zwracanie uwagi na detale oraz dokładny research pozwalający na znalezienie tego idealnego modelu w gąszczu innych, mniej praktycznych wersji walizek.

Mobile Sliding Menu