A może nad holenderskie morze?

In Atrakcje w Holandii, Poradnik turystyczny

Holandia leży nad Morzem Północnym. Jest więc idealnym miejscem dla mieszkańców i turystów, którzy kochają bezkresne wody oraz odpoczynek na plaży, których w Holandii jest naprawdę dużo. Linia brzegowa wraz z wyspami wynosi bowiem ponad 1000 km długości.

Morze Północne

Morze Północne jest przybrzeżnym morzem Oceanu Atlantyckiego oraz należy do mórz szelfowych. Jego zasolenie wynosi do 35 promili, a temperatura nie schodzi w zimie poniżej 6 stopni, co w średniej rocznej daje nam 12 stopni. Jest to podobna średnia temperatura, jaka występuje w Holandii na lądzie. Warto również wspomnieć, że największy port Morza Północnego to port Rotterdam. Zaraz po nim plasują się inne najważniejsze porty omawianego morza, takie jak: Londyn, Antwerpia, Brema, Hamburg, Edynburg, Bergen, Oslo oraz Dunkierka. W głębinach morza (największa jego głębia to 809 metrów) spotkać możemy różne ryby. Są to m.in. śledzie, makrele, flądry oraz dorsze. Zaś występujące w nim surowce kopalne to gaz ziemny, węgiel kamienny, a także ropa naftowa.

Co można robić nad morzem?

Do odpoczynku nad morzem zasadniczo nikogo nie trzeba szczególnie namawiać. Opalanie się, wylegiwanie czy pływanie w morzu to jedna z ulubionych aktywności urlopowiczów. Jeśli dodamy do tego grona entuzjastów sportów wodnych, żeglarzy lub po prostu tych, którzy kochają długie spacery po plaży wzdłuż morza, robi nam się naprawdę imponująca liczba. A kto z nas nie lubi podziwiać pięknych widoków zachodzącego słońca, które zdaje się chować za morskimi falami? Trzeba także dodać, że każde nadmorskie miasto, każda plaża jest w pewnym sensie unikatowa i oferuje turystom zróżnicowane atrakcje, wyróżniając się na tle pozostałych. Holandia pod tym względem nie jest wyjątkiem, a szeroki wybór plaż sprawia, że każdy znajdzie w tym kraju swoją ulubioną.

Plaże w Holandii

Haga (Scheveningen)

Najpopularniejszą plażą w Holandii jest z pewnością plaża w Scheveningen, dzielnicy Hagi. Znajduje się tam nowoczesny kurort z długą piaszczystą plażą. Miejsce to słynie z wielu imprez i koncertów w sezonie letnim. Znajdziemy tam również atrakcyjne molo, latarnię oraz deptak, będący doskonałym miejscem na spacery. Dodatkową atrakcją jest także oceanarium Sea Life, które przyciąga całe rodziny.

Callantsoog

Plaża w Callantsoog, mieście w Holandii Północnej, jest najszerszą plażą w Holandii. Wyróżnia się także najczystszym białym piaskiem. Idealne miejsce dla surferów oraz dla tych, którzy dopiero chcą się nauczyć surfingu. A wszystko to może się odbyć w Surfschool Callantsoog, czyli szkole surfingu, mieszczącej się właśnie w Callantsoog.

Huisduinen

W Huisduinen podziwiać można największą w Europie żeliwną latarnię morską, Lange Jaap. Podobnie jak Callantsoog, miasto leży w Holandii Północnej i poza urokliwa plażą oferuje turystom m.in.  rezerwat Natuurreservaat De Donkere Duinen oraz akwarium Noordzeeaquarium.

Ouddorp

Ouddorp to miasto w Holandii Południowej. Znajduje się w nim wyjątkowa plaża, która uchodzi za najbardziej nasłonecznioną. Jest to więc idealne miejsce dla tych, którzy kochają taką aktywność jak… plażing!

Zandvoort

W mieście tym, położonym w Holandii Północnej, znajduje się piękna szeroka plaża, na której puszczanie latawców to w zasadzie widok bardzo codzienny. Region bowiem słynie z puszczania latawców, co jest z pewnością ciekawą formą dla rodzin z małymi dziećmi i nie tylko! Dodatkową atrakcją jest również spora ilość restauracji z widokiem na morze.

To tylko kilka przykładowych plaż. Na uwagę zasługują również Ijmuiden, Hoek van Holland, Cadzand wyspa Texel, Schiermonnikoog i wiele wiele innych, których nie sposób wymienić. Jedno jest pewne. Jeśli kochasz morze to w Holandii z pewnością nie będziesz się nudzić!

Mobile Sliding Menu