Najpopularniejsze wesołe miasteczka w Holandii

In Atrakcje w Holandii, Wesołe miasteczka

Jeśli szukasz parku rozrywki w Holandii, to wiedz, że jest w czym wybierać! Poznaj więc wybrane przez nas najpopularniejsze wesołe miasteczka w Holandii.

Efteling

Efteling to największy park rozrywki w Holandii. Znajduje się w Kaatsheuvel ,w prowincji Brabancja Północna. Park ten opiera się na legendach, dlatego też jego wystrój i atrakcje są typowo baśniowe. Na spragnionych przygód czekają szalone karuzele, rollercoastery, postacie z bajek, gadające stwory, przedmioty, drzewa, a nawet mówiące kosze na śmieci.

Walibi World

Waibi World lub Walibi Holland to jeden z największych parków rozrywki w Holandii. Położony jest w małej miejscowości Biddinghuizen, w prowincji Flevoland. Miejsce to słynie z wielu atrakcji, a szczególnie ze wspaniałych kolejek górskich, wśród których najsławniejszy jest rollercoaster „Speed of Sound”. Jego prędkość wynosi 76 km/h, a  kolejka „El Condor”aż 104 km/h i jest uważana za jedną z najszybszych kolejek w krajach Beneluxu.

Attractiepark Slagharen

Attractiepark Slagharen znajduje się w prowincji Overijssel. Jest to nie tylko typowy park rozrywki, a raczej cały kompleks, w którym znajdziemy wesołe miasteczko, park wodny oraz miejsca campingowe. Park słynie także z tzw. wielkiej parady, podczas której miejscowymi alejkami przechadzają się barwne i głośne postacie.

AdventurePark Hellendoorn

Park ten leży w prowincji Overijssel. Wśród wielu atrakcji znajduje się tam także odkryty park wodny z 11 zjeżdżalniami. Dla fanów grozy wesołe miasteczko oferuje „mroczną jazdę”, a dla najmłodszych wiele atrakcyjnych placów zabaw i karuzel.

Duinrell

Park znajduje się w Wassenaar, na wybrzeżu Morza Północnego, około 14 km od Hagi. Znajdziemy tam również miejsca noclegowe, co ułatwi nawet kilkudniowe korzystanie z atrakcji parku. Wśród nich Tiki Pool – park wodny oraz wiele atrakcji dla całej rodziny. Maskotka parku, pan żaba Rick, zapewni dzieciom moc wrażeń!

Plopsa Indoor Coevorden

Plopsa Indoor Coevorden to stosunkowo nowy park, ponieważ otwarty został w 2010 roku w miejscowości Dalen, blisko granicy z Niemcami. Park należy do Studio 100, które jest właścicielem 5 parków rozrywki na terenie Belgii, Niemiec oraz Holandii. Cały park ma profil typowo dziecięcy. Nie znajdziemy tam kolejek da dorosłych, a raczej atrakcje przystosowane dla najmłodszych, jak chociażby strefa zabaw na świeżym powietrzu.

Sprookjeswonderland

Sprookjeswonderland oznacza po polsku „zaczarowana kraina”. I taki też jest ten park – w całości „magiczny” i poświęcony znanym baśniom. Znajduje się w mieście Enkhuizen i również, jak poprzedni park, przeznaczony jest głównie dla dzieci. Jest to idealne miejsce dla małych miłośników Baśni braci Grimm, „Śpiącej Królewny”, „Pinokio” czy „Małej Syrenki”.

Toverland

Toverland to również dosyć nowe wesołe miasteczko, otworzone w 2001 roku. Leży w Sevenum, w południowej części Holandii. Znajdziemy tam atrakcje dla dzieci, takie jak nowoczesne place zabaw, a dla młodzieży i dorosłych niezawodne rollercoastery oraz świetnie przygotowana trasa survivalowa.

Mobile Sliding Menu