Scheveningen

In Atrakcje w Holandii, Miasta w Holandii

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz odpocząć na plaży oraz cieszyć się atrakcjami nadmorskiego kurortu, to Scheveningen, staje na wysokości zadania!

Dwustuletnia plaża

W ubiegłym roku (2018) kurort w Scheveningen obchodził swoje 200. urodziny. Z tej okazji w Hadze odbył się całoroczny program wydarzeń kulturalnych, o nazwie „Feest aan Zee”. A wszystko to, by uczcić zachwycającą i – zdaje się – najpopularniejszą plażę w całej Holandii. Tym, co szczególnie przyciąga turystów jest z pewnością szerokość i długość plaży, piękny port, deptak, latarnia, molo, a także targ rybny oraz liczne urokliwe restauracje i kawiarnie. Idealnym miejscem dla całych rodzin jest również oceanarium Sea Life. Zaraz przy plaży znajduje się także najbardziej charakterystyczny budynek w Scheveningen, Karhaus. Został otwarty w 1886 roku, a obecnie znajduje się w nim nowoczesny hotel.

Madurodam

Madurodam to Park Miniatur, który jest wspaniałą atrakcją nie tylko dla dzieci, choć trzeba przyznać, że najmłodsi turyści czują się tam jak ryba w wodzie. Wszystkie najciekawsze zabytki i atrakcje Holandii możemy znaleźć w jednym miejscu. Nie brakuje w nim amsterdamskich kamienice, kanałów, wiatraków i innych budowli w skali 1:25. Park został otwarty w 1952 roku. Dzieli się na 3 obszary tematyczne: Stare Miasto, Kraj Wody oraz Wyspa Innowacji. To wspaniałe uczucie być jak gdyby w kilku miejscach naraz – wesołe miasteczko, stadion piłkarski, centrum Amsterdamu, lotnisko Schiphol – krótka podróż bez większego wysiłku oraz moc przygód dla dzieci. Na terenie parku znajduje się także plac zabaw oraz różne restauracje.

Panorama Mesdag

Panoramę Mesdag często porównuje się z Panoramą Racławicką. Jest to bowiem cylindryczny obraz, znajdujący się w specjalnie skonstruowanym budynku. Twórcą Panoramy jest Hendrik Willem Mesdag, który przedstawia Scheveningen w 360 stopniach z 1881 roku, kiedy dzielnica ta była niewielką osadą rybacką. Hendrik Willem Mesdag zasłynął z malowania pięknych obrazów Morza Północnego. Ceniono go za umiejętność wiernego oddania atmosfery i klimatu miejsca. Sama zaś panorama, która przyniosła największą sławę artyście, mierzy 120 m długości oraz 14 m wysokości. Jest najstarszą panoramą na świecie,znajdującą się w miejscu, które przedstawia.

Mobile Sliding Menu