Najpopularniejsze ZOO w Holandii

In Atrakcje w Holandii

W Holandii znajduje się wiele ogrodów zoologicznych, będących wspaniałą atrakcją dla całej rodziny. Poznajmy więc najpopularniejsze zoo w Holandii.

Natura Artis Magistra

Natura Artis Magistra zwane inaczej Artis Royal Zoo to najstarszy ogród zoologiczny w Holandii oraz jeden z najstarszych na świecie. Powstał w 1838 roku w Amsterdamie, gdzie znajduje się po dziś dzień. Słynie także ze znajdującego się w nim muzeum, akwarium czy chociażby wybiegu żyraf. Do ciekawostek należy fakt, że w 1883 roku padła ostatni zebra z gatunku kwaggi właściwej.

Diergaarde Blijdorp

Zoo w Rotterdamie, zwane Diergaarde Blijdorp jest jednym z najstarszych zoo w Holandii. Został założony w 1857 roku. W rotterdamskim ogrodzie zoologicznym, poza zwierzętami lądowymi, znajduje się słynne Oceanarium, które składa się m.in. z charakterystycznego przeszklonego tunelu. Przechodząc pod nim, możemy podziwiać morskie zwierzęta. Znajdziemy tam także pingwiny czy nawet meduzy. Wielbicieli motyli może zainteresować także specjalny pawilon, w którym panuje tropikalny klimat – Amazonica.

Burgers’ ZOO

Burgers’ ZOO znajduje się w Arnhem. Jest charakterystycznym ogrodem zoologicznym, ponieważ łączy place zabaw z naturalnymi siedliskami zwierząt. Zoo podzielone jest na specjalne sekcje tematyczne, nazywane ekosystemami, w których pogrupowane są rośliny i zwierzęta. Znajdziemy tam m.in. busz, oceanarium, pustynię, czy nawet prawdziwe safari.

Wildlands

Wildlands znajduje się w mieście Emmen i jest to tzw. zoo przygodowe. Dzieli się na 3 siedliska związane z klimatem, w których występują poszczególne zwierzęta. Jest to pewnego rodzaju park rozrywki, a w poszczególnych działach (Jungola, Serenga oraz Nortica) czekają na zwiedzających zróżnicowane atrakcje dostosowane do poszczególnych zwierzęcych krain.

Ouwehand Zoo

Znajdujący się w Rhenen ogród zoologiczny to prawdziwy świat pand. Jest to więc obowiązkowy punkt programu podczas wycieczki do Holandii (szczególnie w okolicach Utrechtu) dla tych, którzy są miłośnikami tych sympatycznych misiów. Znajdują się tam również inne gatunki, ale pandy stały się pewnego rodzaju wizytówką zoo w Rhenen.

Beekse Bergen Safari Park

Beekse Bergen Safari Park znajduje się w prowincji Brabancja Północna. Znajdziemy tam około 125 różnych gatunków, wśród których na pierwszy plan wysuwają się lwy, żyrafy, słonie, małpy oraz flamingi i pingwiny. Wśród atrakcji dla turystów znajduje się także specjalna przejażdżka autobusem, podczas której można podejrzeć życie na safari. Na sawannie spotkamy także zebry, żyrafy oraz bawoły.

Apenheul

Ten ogród zoologiczny znajduje się w mieście Apeldoorn, w prowincji Geldria i jest, można powiedzieć, typowym małpim gajem. Znajdziemy tam kilkadziesiąt różnych gatunków małp, które poruszają się swobodnie po całym terenie, również wśród odwiedzających turystów.

Delfinarium Harderwijk

Delfinarium w Harderwijk jest największym delfinarium w Europie. Łączy zjawiskowe pokazy delfinów z atrakcyjnymi placami zabaw. Powstało w 1955 roku. Wśród wielu różnych atrakcji zachwyca przede wszystkim prawdziwym show, jakie wytresowane delfiny, wraz ze swoimi opiekunami, dostarczają odwiedzającym. Skoki oraz piruety, prezentowane przez delfiny, zapierają dech w piersiach!

To oczywiście tylko wybrane ogrody zoologiczny z wielu fascynujących miejsc, jakie w tej dziedzinie daje nam ziemia niderlandzka! Na uwagę z pewnością zasługują jeszcze takie zoo jak: DierenPark Amersfoort, Landgoed Hoenderdaell, AquaZoo Friesland, BestZoo, Berkenhof Tropical Zoo, ZooParc Overloon, Zoo De Oliemeulen, GaiaZOO i wiele wiele innych.

Mobile Sliding Menu