Bardzo często dostajemy od Was pytania dotyczące dojazdu do Holandii. Pytacie nas jakich przewoźników polecamy, oraz jak najlepiej dojechać w konkretne regiony Kraju Tulipanów. Dlatego stwierdziliśmy że napiszemy dla Was artykuł, w którym odpowiemy na pytanie „Jak dojechać do Holandii”. Gotowi? No to zaczynamy!
Jak dojechać do Holandii
Jest to pytanie które zadajecie nam najczęściej. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że pomimo znacznej odległości pomiędzy Holandią, a Polska to przemieszczanie się pomiędzy tymi dwoma krajami nie stanowi najmniejszego problemu. Dzięki temu że Polska jest krajem członkowskim Unii Europejskiej to zarówno na granicy niemiecko-polskiej, jak i niemiecko-holednerskiej nie ma żadnych przejść granicznych (jednak mogą się zdarzyć wyrywkowe kontrole prowadzone przez Policję lub Straż Graniczną danego kraju) to podróż pomiędzy Polską, a Holandią odbywa się niezwykle łatwo i bezproblemowo. Jeżeli zamierzacie dojechać do Holandii z pomocą przewoźników, to bardzo pomocna może okazać się wyszukiwarka GoEuro, dzięki której bez problemu znajdziecie najlepsze połączenia połączenia autobusowe, lotnicze,a nawet kolejowe. Dodatkowym plusem tej wyszukiwarki jest połączenie z serwisem airbnb, który pośredniczy w wynajmowaniu mieszkań i pokoi na określony czas. Jest to świetna alternatywa dla hoteli, która pozwala zaoszczędzić nam mnóstwo pieniędzy. Sami za pośrednictwem airbnb nocowaliśmy w Rzymie, Mediolanie, Pradze i Londynie. Więc w przypadku wyjazdów turystycznych, goeuro znacznie ułatwi Wam znalezienie odpowiedniego lokum
Dojazd do Holandii własnym samochodem
Jest to drugie najpopularniejsze pytanie, które zadajecie nam w mailach. Na temat niemieckich autostrad panuje wiele mitów i legend i postaramy się rozwiać tutaj niektóre z nich. Pierwszym takim mitem jest brak stacji benzynowych. Jest to po części racja, bowiem stacje benzynowe w Niemczech znajdują się w znacznej odległości (zazwyczaj od 60 do 80 km). Warto jednak wspomnieć o tym że przed każdą stacją benzynową znajduje się znak informujący nas, jak daleko znajduje się kolejna stacja. Znak ten dotyczy jedynie stacji znajdujących się bezpośrednio przy autostradzie, jeżeli zjedziemy do jakiejkolwiek miejscowości bez problemu znajdziemy tam inne stacje benzynowe, jednak mogą być one zamknięte w nocy. I tutaj dochodzimy do kolejnego mitu, który mówi o tym że stacje benzynowe w Niemczech są w nocy zamknięte. Jeżeli mówimy o małych, lokalnych stacjach to niekiedy tak jest (podobnie jak w Polsce), jednak duże stacje, leżące obok autostrad są otwarte 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Czasami jednak zdarza się, że żeby zatankować trzeba pójść do kasy i poprosić o odblokowanie danego dystrybutora – jest to pewne zabezpieczenie przed kradzieżą paliwa, które ostatnimi czasy staje się coraz poważniejszym problemem. Mamy nadzieję że tym krótkim artykułem, odpowiedzieliśmy na większość Waszych pytań, a jeżeli nie to zadawajcie je w komentarzu pod tym artykułem!