Grupowe zwolnienia w związkach zawodowych w Maastricht

In Prawo
Lupa która pokazuje odcisk palca

Gmina Maastricht zaangażowała do współpracy jedną z agencji detektywistycznych w celu ustalenia danych dotyczących pochodzenia wiadomości e-mailowych od trzech instytucji urzędowych.

Detektywi prowadzący śledztwo internetowe mieli dostęp do wiadomości otrzymanych od prawników, inspekcji pracy i związków zawodowych. W ubiegłą środę związki zawodowe CNV i FNV Overheid otrzymały list z Maastricht, w którym gmina poinformowała o grupowym zwolnieniu członków organizacji za nadużycia.

Reprezentujący związki nie są z tego powodu zadowoleni i w trybie natychmiastowym odpowiedziały gminie. „To podstawowe prawo człowieka, że ​​związki zawodowe i ich lokalni przedstawiciele mogą wykonywać swoją pracę w wolności słowa oraz reprezentować interesy osób poszkodowanych przez pracodawców. Obecnie ta wolność została zagrożona”- komentują.

Głównym powodem konfliktu okazał się plan socjalny. Gmina jednostronnie przyjęła plan społeczny, niestety później straciła dwa powództwa w tej sprawie. Zostały one złożone przez związki zawodowe i radę zakładową. W liście do związków zawodowych Maastricht informuje o odwołanych w tych sprawie.

Źródło: nu.nl

Mobile Sliding Menu