Największa w Europie giełda samochodowa

In Atrakcje w Holandii
gielda samochodowa holandia

Giełda samochodowa Holandia

Holandia jest krajem uwielbianym przez kupców samochodów. Ludzie z całej europy wschodniej przyjeżdżają tutaj po swoje wymarzone samochody, a handlarze kupują je hurtowo i wywożą do swoich krajów licząc na spory zysk. Najpopularniejszym miejscem w Holandii w którym możesz kupić samochód jest miejscowość Beverwijk leżąca koło Amsterdamu. To właśnie tutaj znajduje się największa giełda samochodowa w Europie na którą możemy dojechać drogami A9 oraz A22. Na razie zajmiemy się opisem giełdy oraz oferowanymi na niej usługami, jednak w dalszej części artykułu skupię się na potencjalnych wadach i uszkodzeniach które może mieć nasz pojazd, bo wbrew pozorom samochody w Holandii nie są idealne o czym za chwilę.

Giełda samochodowa Holandia

Giełda samochodowa działa w każdy wtorek od godziny szóstej rano. Na miejscu możemy znaleźć tysiące samochodów, a dzięki przystosowanej infrastrukturze na miejscu możemy wyrobić wszystkie niezbędne dokumenty które pozwolą nam na legalny wyjazd samochodem z Holandii.

To może Cię zainteresować:

Giełda Car Market Beverwijk słynie z tego że wszystkie formalności związane z zakupem i wywozem samochodu można załatwić tutaj w 30 minut, a dostępni od ręki tłumacze pozwolą nam na dogadanie się z każdym sprzedawcą (oczywiście za odpowiednią opłatą). Dodatkowym atutem jest fakt że giełda stara się sprawdzać sprzedawców i wykrywać ewentualnych oszustów.

Dokładny adres giełdy to Ringvaartweg 7, 1948PE Beverwijk.

Wszelkie niezbędne informację o giełdzie, znajdziecie na ich oficjalnej stronie. Co bardzo ważne strona ta jest dostępna także w JĘZYKU POLSKIM pod tym adresem Car Market Beverwijk

Wady samochodów w Holandii

Holandia słynie ze świetnych dróg które są utrzymywane ze specjalnego podatku drogowego, jednak drogi to nie wszystko i wbrew powszechnej opinii samochody z Holandii nie muszą być takie idealne. Pierwszym szkodliwym dla nich czynnikiem są drzewa. Tereny miejskie w Holandii są bogate w drzewa, a pod drzewami parkują samochody. Kupując auto musisz zwrócić uwagę czy dach samochodu nie ma żadnych przebarwień powstałych przez kapiące z drzewa soki czy ptasie odchody. Drugim czynnikiem ryzyka są deszcze. Tak jak w czerwcu, lipcu i sierpniu jest naprawdę przyjemnie tak w pozostałe miesiące pogoda jest naprawdę kiepska. Deszcz potrafi padać tu przez kilka dni bez przerwy, a w zimie zdarzają się dni gdzie nad ranem pada śnieg, a w południe deszcz. Taki klimat bardzo sprzyja pojawieniu się rdzy więc musisz zwrócić na to szczególną uwagę, szczególnie na progach i nadkolach. Ostatnim już czynnikiem godnym wspomnienia jest styl jazdy Holendrów. Holendrzy jeżdżą naprawdę kiepsko, gwałtowanie zmieniają pasy bez używania kierunkowskazów oraz mają duży, naprawdę duży problem z parkowaniem. Nie raz i nie dwa spotykałem się z sytuacją że w miejsce parkingowe gdzie ja bez problemu wjeżdżałem swoim VW T4, Holender nie potrafił wjechać Yarisem, Matizem czy Fiestą. Niestety, ale umiejętność jazdy Holendrów widać na ich karoserii. Auta są często poobijane i poprzecierane. Z moich obserwacji wynika że holenderskie samochody najczęściej mają wgniecenia z tyłu pojazdu oraz na zderzakach.

Czy warto kupować samochody w Holandii?

Z uwagi na cenę na pewno tak, tylko musimy pamiętać o jednej rzeczy o której zdaje się często zapominamy. Holendrzy nie dbają szczególnie o swoje auta, a z uwagi na wysokie podatki drogowe traktują je trochę jak zło konieczne więc jeżeli jakiś handlarz oferuje Ci dobry samochód w okazyjnej cenie to zastanów się dwa razy zanim podejmiesz pochopną decyzję. Holendrzy może nie kręcą tak liczników (przebieg danego samochodu można bardzo łatwo sprawdzić w internecie), ale na pewno szpachlują, malują, pucują i ukrywają defekty pojazdów – dokładnie tak jak robią to handlarze na całym świecie.

Mobile Sliding Menu