Najlepiej skomunikowane lotniska w Holandii

In Bez kategorii

Dla wielu osób latanie samolotami to sposób na dotarcie do pracy, podróże lub odwiedzanie bliskich poza granicami kraju. Dzięki opracowanemu przez zespół GoEuro zestawieniu najlepiej skomunikowanych lotnisk Europy może stać się to jeszcze łatwiejsze.

Każdy, kto decyduje się na ten środek transportu, doskonale wie, że poza lotem do podróży trzeba doliczyć jeszcze czas przejazdu do i z lotniska, zaś kiepska komunikacja może skutecznie utrudnić nawet najlepszy i niecierpliwie oczekiwany wyjazd. Tym bardziej warto zapoznać się z pomocnym w planowaniu podróży samolotem rankingiem najlepiej skomunikowanych lotnisk w Europie GoEuro. W zestawieniu znalazło się łącznie 76 portów lotniczych, w tym lotniska holenderskie. Ranking oparty został o kilka parametrów – odległość lotniska od centrum miasta, czas przejazdu oraz koszt. Wielu rodaków wybrało Niderlandy jako miejsce życia i pracy, więc trwające przeważnie niewiele ponad godzinę połączenia lotnicze są często idealnym sposobem pokonania odległości dzielącej ich od ojczyzny.

Najwyżej spośród lotnisk holenderskich – na 10 pozycji – uplasował się amsterdamski port lotniczy Schiphol, który należy do największych i najtłoczniejszych w Europie. Startują tu zarówno samoloty lecące do miast europejskich, jak i wielkie pasażerskie odrzutowce, które docierają na wszystkie kontynenty. To czyni z portu lotniczego Schiphol świetny punkt przesiadkowy. Liczba obsługiwanych rocznie pasażerów – ponad 50 milionów osób – jest imponująca! Lotnisko Schiphol mieści się ok. 9 km na południowy-zachód od centrum Amsterdamu. Przejazd pociągiem do Amsterdamu trwa ok. 15 minut i kosztuje 18 złotych. Dzięki sprawnie działającej komunikacji publicznej, można dotrzeć stąd nie tylko do stolicy Holandii, ale także do wszystkich większych miast.

Spoglądając dalej, na pozycji 19 znajdziemy lotnisko w Eindhoven. Dystans 10 kilometrów pokonamy w 20 minut. Cena za bilet wynosi w tym wypadku około 10 złotych. Dwie pozycje niżej uplasował się port lotniczy Groningen. Przejazd z lotniska do centrum miasta zajmie 20 minut i kosztować będzie około 13 złotych. W zestawieniu GoEuro znalazły się także porty lotnicze Rotterdam (pozycja 29) i Maastricht (pozycja 50). Jak widać, lotniska holenderskie są przeważnie bardzo dobrze skomunikowane z najbliższymi miastami.

Ogólne zestawienie najlepiej skomunikowanych lotnisk europejskich na stronie GoEuro.

Mobile Sliding Menu