Jak tanio dzwonić do Polski

In Początki w Holandii, Pozostałe
jak tanio dzwonic do polski

Pomimo tego że opuszczamy rodzinny kraj, w pogoni za lepszym, godnym życiem w Polsce zostawiamy swoich bliskich, rodziców, rodzeństwo, przyjaciół i znajomych. I pomimo dzielących nas kilometrów, dalej chcemy utrzymywać z tymi osobami kontakt, co na szczęście w XXI wieku nie jest dużym problemem.

W dobie internetu, praktycznie za darmo możemy kontaktować się z każdym na ziemi, za pomocą facebooka, maila, skype, czy innych komunikatorów.

Jednak w tym tekście chcielibyśmy poruszyć temat, tanich rozmów telefonicznych. Czasem trzeba zadzwonić do urzędu czy pilnie się z kimś skontaktować i nie mamy czasu czekać, aż ktoś odbierze emaila, czy pojawi się na skypie. My znamy na to tanie sposoby.

Lebara

Pierwszym z nich jest wykupienie u operatora sieci komórkowej Lebara odpowiedniego pakietu. Za 30€ miesięcznie, dostajemy 1000 minut i 1GB internetu na miesiąc. Szczegółowo ta oferta została opisana tutaj.

Pomimo tego że oferta Lebary jest bardzo dobra, ma swoje minusy. 30 euro jest to dość dużo pieniędzy, szczególnie że na ich wydanie mamy jedynie miesiąc. Jeżeli przyjechaliśmy do Holandii zaoszczędzić pieniądze, to wykupując te pakiety przez 12 miesięcy, przez rok wydamy na telefon 360 euro, co jest całkiem dobrą pensją w Polsce.

Skype

Jeżeli zatem chcemy czasem dzwonić do Polski, jednocześnie nie wydając na to dużo pieniędzy możemy wykorzystać Skype i jego nowe stawki za połączenia. Na chwilę obecną (październik 2014) skype oferuje nam następujące stawki:

3,6 eurocentów – cena za ustanowienie połączenia.

1,7 eurocentów – cena za minutę połączenia

9 eurocentów – cena za smsa

Minimalna kwota doładowania Skype to 10€, a to pozwala nam na wysłanie 111 smsów lub na około 500 minut rozmowy. Warto też wspomnieć że środki na koncie Skypie nie wygasają, więc tylko od nas zależy jak szybko wykorzystamy doładowane środki.

Jeżeli macie swoje patenty na tanie rozmowy do Polski, piszcie w komentarzach!

Mobile Sliding Menu