Gdzie i kiedy na tulipany do Holandii?

Kategoria artykułu: Atrakcje w Holandii Opublikowano w dniu:
gdzie na tulipany

W dzisiejszych czasach, holenderskie tulipany to już nie tylko obiekt handlu, ale narodowa atrakcja, którą oglądać zjeżdżają się ludzie z całego świata. Można podziwiać je zarówno rosnące gęsto na polach, szczególnie w regionie Bollenstreek, Kop van Noord-Holland czy w północnej części prowincji Flevoland, jak i w specjalnie przygotowanych ogrodach tulipanów, np. w słynnym Ogrodzie Keukenhof czy w mniej popularnym, ogrodzie botanicznym fundacji Hortus Bulborum.
Dla miłośników tych kwiatów, nie mających okazji wybrać się poza Amsterdam, również znajdzie się coś ciekawego. Każdego kwietnia w stolicy odbywa się Tulp Festival. Miasto pokrywają liczne kompozycje z tulipanów, narcyzów, hiacyntów i innych kwiatów cebulkowych, dodając mnóstwo życia i koloru amsterdamskim ulicom. Warto kupić przewodnik za 2 € i samodzielnie poszukać barwnych kwiecistych zakątków, a również dowiedzieć się co nieco o napotkanych odmianach.

Niestety, wszystko co piękne przemija, dlatego wycieczkę do Holandii należy zaplanować tak, by nie przegapić krótkiego okresu kwitnienia tulipanów. Kwiaty można podziwiać w okresie od marca do maja, w zależności od odmiany. Jednak to połowa kwietnia, kiedy są one w pełni rozkwitu, zagwarantuje najznamienitsze doznania wizualne.

To może Cię zainteresować!

Praca w szklarni

Praca w szklarni

Jeżeli szukasz pracy w Holandii z pewnością trafiłeś już na oferty pracy dotyczące pracy przy roślinach. Nie ma w

Czytaj dalej >>
jobxion opinie

JobXion

Agencja Pracy JobXion mocno wyróżnia się na tle innych agencji pracy w Holandii. Ale zanim przejdziemy do szczegółów

Czytaj dalej >>

Sposób na tańsze paczki do Polski?

Przesyłki kurierskie są dziś nieodłącznym elementem e-zakupów, ale nie tylko. Coraz więcej osób chętniej korzysta z pośrednictwa kuriera

Czytaj dalej >>

Zostaw komentarz:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu