Gdzie i kiedy na tulipany do Holandii?

In Atrakcje w Holandii
gdzie na tulipany

W dzisiejszych czasach, holenderskie tulipany to już nie tylko obiekt handlu, ale narodowa atrakcja, którą oglądać zjeżdżają się ludzie z całego świata. Można podziwiać je zarówno rosnące gęsto na polach, szczególnie w regionie Bollenstreek, Kop van Noord-Holland czy w północnej części prowincji Flevoland, jak i w specjalnie przygotowanych ogrodach tulipanów, np. w słynnym Ogrodzie Keukenhof czy w mniej popularnym, ogrodzie botanicznym fundacji Hortus Bulborum.

Dla miłośników tych kwiatów, nie mających okazji wybrać się poza Amsterdam, również znajdzie się coś ciekawego. Każdego kwietnia w stolicy odbywa się Tulp Festival. Miasto pokrywają liczne kompozycje z tulipanów, narcyzów, hiacyntów i innych kwiatów cebulkowych, dodając mnóstwo życia i koloru amsterdamskim ulicom. Warto kupić przewodnik za 2 € i samodzielnie poszukać barwnych kwiecistych zakątków, a również dowiedzieć się co nieco o napotkanych odmianach.

Niestety, wszystko co piękne przemija, dlatego wycieczkę do Holandii należy zaplanować tak, by nie przegapić krótkiego okresu kwitnienia tulipanów. Kwiaty można podziwiać w okresie od marca do maja, w zależności od odmiany. Jednak to połowa kwietnia, kiedy są one w pełni rozkwitu, zagwarantuje najznamienitsze doznania wizualne.

Mobile Sliding Menu