Czy dzieci w Holandii są szczęśliwe?

Kategoria artykułu: Aktualności, Społeczeństwo, Wiadomości z Holandii Opublikowano w dniu:
Czy dzieci w Holandii są szczęśliwe

Na to pytanie cyklicznie stara się odpowiedzieć rzecznik praw dziecka. Według najnowszego raportu większość dzieci jest zadowolona ze swojego życia, jednak nie wszystkie. W przeprowadzonej przez internet ankiecie przepytano 1700 dzieci, a także przeprowadzono 80 wywiadów. W badanej grupie byli zarówno młodzi sportowcy, jak i dzieci z problemami.
Przeciętnie, dzieci oceniają swoje życie na 7.7/10, jednak 10% z nich nie daje sobie więcej niż 3.8 punktu. Zazwyczaj są to dzieci z problemami lub z trudnych rodzin, które potrzebują dodatkowego wsparcia oraz pomocy. To właśnie poprawa samopoczucia tych 10% dzieci, będzie główną misją rzecznika praw dziecka w 2019 roku.

Warto także dodać, że dzieci poniżej 13 roku życia są szczęśliwsze (dają sobie 8.5/10) od nastolatków, którzy oceniają swoje życie jedynie na 7.1.
Powyższe wyniki, nie powinny nikogo dziwić. Dzieci z trudniejszym startem, doskonale widzą swoje różnice pomiędzy rówieśnikami i stąd ich gorsze postrzeganie świata. Również nastolatkowie wchodzący w świat mediów społecznościowych zaczynają funkcjonować w wykreowanym, nierealnym świecie, który zmniejsza ich poczucie szczęścia.

Trzymamy kciuki za przyszłe działania rządu!

To może Cię zainteresować!

Praca w szklarni

Praca w szklarni

Jeżeli szukasz pracy w Holandii z pewnością trafiłeś już na oferty pracy dotyczące pracy przy roślinach. Nie ma w

Czytaj dalej >>
jobxion opinie

JobXion

Agencja Pracy JobXion mocno wyróżnia się na tle innych agencji pracy w Holandii. Ale zanim przejdziemy do szczegółów

Czytaj dalej >>

Sposób na tańsze paczki do Polski?

Przesyłki kurierskie są dziś nieodłącznym elementem e-zakupów, ale nie tylko. Coraz więcej osób chętniej korzysta z pośrednictwa kuriera

Czytaj dalej >>

Zostaw komentarz:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu