Czy dzieci w Holandii są szczęśliwe?

In Aktualności, Społeczeństwo, Wiadomości z Holandii
Czy dzieci w Holandii są szczęśliwe

Na to pytanie cyklicznie stara się odpowiedzieć rzecznik praw dziecka. Według najnowszego raportu większość dzieci jest zadowolona ze swojego życia, jednak nie wszystkie. W przeprowadzonej przez internet ankiecie przepytano 1700 dzieci, a także przeprowadzono 80 wywiadów. W badanej grupie byli zarówno młodzi sportowcy, jak i dzieci z problemami.

Przeciętnie, dzieci oceniają swoje życie na 7.7/10, jednak 10% z nich nie daje sobie więcej niż 3.8 punktu. Zazwyczaj są to dzieci z problemami lub z trudnych rodzin, które potrzebują dodatkowego wsparcia oraz pomocy. To właśnie poprawa samopoczucia tych 10% dzieci, będzie główną misją rzecznika praw dziecka w 2019 roku.

Warto także dodać, że dzieci poniżej 13 roku życia są szczęśliwsze (dają sobie 8.5/10) od nastolatków, którzy oceniają swoje życie jedynie na 7.1.

Powyższe wyniki, nie powinny nikogo dziwić. Dzieci z trudniejszym startem, doskonale widzą swoje różnice pomiędzy rówieśnikami i stąd ich gorsze postrzeganie świata. Również nastolatkowie wchodzący w świat mediów społecznościowych zaczynają funkcjonować w wykreowanym, nierealnym świecie, który zmniejsza ich poczucie szczęścia.

Trzymamy kciuki za przyszłe działania rządu!

Mobile Sliding Menu