Zamieniał diamenty na podróbki i sprzedawał dalej

Kategoria artykułu: Aktualności, Wiadomości z Holandii Opublikowano w dniu:
diamenty

Historia jak z dobrego filmu. Były pracownik pewnego inteligentnego hotelu w Noordwijk, podmieniał biżuterię Gości na podróbki. Marcel J., jako osobisty asystent właściciela hotelu, często otrzymywał biżuterię do pielęgnacji zarówno od hotelowych Gości jak i przyjaciół swojego szefa.
Jednak zamiast do czyszczenia, Marcel wywoził biżuterię do Antwerpii, gdzie drogocenne kamienie zastępował podróbkami. Co ciekawe, oszust wpadł przez zupełny przypadek. Jego partner próbował sprzedać w Amsterdamie naszyjnik u jubilera. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że ten sam naszyjnik został sprzedany rok wcześniej przez tego samego jubilera. Jak więc widzimy, to nie pokrzywdzeni odkryli przekręt, a zupełnie przypadkowa osoba.

Mowa tutaj o oszustwie na naprawdę dużą skalę, ponieważ prokurator żąda od Marcela wypłacenia 300 000 euro odszkodowania dla ofiar oraz aż 465 000 euro w ramach systemu odzyskiwania dochodów z przestępstwa. Oprócz tego, prokurator chce aby oszust przesiedział 30 miesięcy w areszcie.
Wyrok w tej sprawie ma zapaść za dwa tygodnie.

To może Cię zainteresować!

Praca w szklarni

Praca w szklarni

Jeżeli szukasz pracy w Holandii z pewnością trafiłeś już na oferty pracy dotyczące pracy przy roślinach. Nie ma w

Czytaj dalej >>
jobxion opinie

JobXion

Agencja Pracy JobXion mocno wyróżnia się na tle innych agencji pracy w Holandii. Ale zanim przejdziemy do szczegółów

Czytaj dalej >>

Sposób na tańsze paczki do Polski?

Przesyłki kurierskie są dziś nieodłącznym elementem e-zakupów, ale nie tylko. Coraz więcej osób chętniej korzysta z pośrednictwa kuriera

Czytaj dalej >>

Zostaw komentarz:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu