Amsterdamskie autobusy nie przyjmują gotówki.

In Aktualności, Wiadomości z Holandii
napady na autobusy w Amsterdamie

W związku z ostatnimi napadami w Amsterdamie, od dnia 31 grudnia kierowcy autobusów w tym mieście przestaną sprzedawać bilety za gotówkę. Decyzja ta ma związek z ostatnimi napadami rabunkowymi które miały miejsce w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Napadów dokonywali nastolatkowie w masce klauna, uzbrojeni w długi nóż i strzelbę. W związku z tymi napadami kierowcy autobusów rozpoczęli strajk w piątek 12 lutego w godzinach szczytu.

„Nie czujemy się bezpiecznie, boimy się wykonywać swoją pracę” – przekonywał jeden z kierowców biorących udział w strajku.

Władzę miasta nie pozostały obojętne na te wydarzenia i zadecydowały że od 31 grudnia 2016 roku, kierowcy przestaną wozić w autobusach gotówkę oraz sprzedawać za nią bilety. Jedynym miejscem w którym będzie można kupić bilet za gotówkę pozostanie dworzec – kierowca autobusu przyjmie jedynie kartę płatniczą.

Warto wspomnieć że pomysł likwidacji płatności gotówką był już poruszany wcześniej i docelowo miał zostać wprowadzony w 2018 jednak ostatnie wydarzenia i protesty kierowców autobusów sprawiły że stanie się to wcześniej.

Na chwilę obecną sprawców napadów nie złapano.

Mobile Sliding Menu