Zwrot podatku z zagranicy – odzyskaj należne Ci pieniądze!

In Blog

[artykuł sponsorowany]

Holandia to bardzo mały, ale piękny kraj położony malowniczo nad Morzem Północnym. Kojarzy się on z wiatrakami, tulipanami i rowerami, a w Polsce słynie także jako miejsce wyjazdów wielu naszych rodaków do pracy. W tym państwie jest bowiem spore zapotrzebowanie na dobrych pracowników, a Polaków przyciągają dobre warunki finansowe. Odrzucać mogą jednak wysokie podatki i skomplikowane przepisy dotyczące rozliczenia z urzędem skarbowym. Nie powinno stanowić to jednak większego problemu – wystarczy zgłosić się o pomoc do biura podatkowego Borsuk Podatki. Załatwimy za Ciebie wszystkie formalności.

Zwrot podatku z Holandii

Każda osoba legalnie pracująca w Holandii musi złożyć roczną deklarację podatkową w urzędzie skarbowym. Tak jak w innych krajach obowiązuje tu bowiem podatek dochodowy pobierany w postaci zaliczek od każdej wypłaty. Na koniec roku należy więc dokonać niezbędnych obliczeń i sprawdzić, czy zapłacona kwota pokrywa się z rzeczywistą stawką podatku, jaki powinniśmy zapłacić. Wpływ na jej wysokość będą miały także różnego rodzaju ulgi i odliczenia, których jest sporo w Holandii. Jeżeli suma składek będzie wyższa, to należeć się będzie zwrot a w przypadku niedopłaty, będziemy musieli dołożyć brakującą kwotę.

Rozliczenie do urzędu należy złożyć na jednym z poniższych formularzy:

  • Aangifte „C” – dotyczy nierezydentów, czyli osób bez meldunku w Holandii,
  • Aangifte „P” – dotyczy osób zameldowanych w Holandii,
  • Druk „M” – w przypadku imigracji i emigracji z Holandii,
  • Druk „F” – ten formularz dotyczy osób zmarłych.

Zeznanie podatkowe osoby niezameldowane w Holandii muszą złożyć zeznanie podatkowe do 1 lipca roku, który następuje po roku przepracowanym, natomiast dla osób zameldowanych termin został ustalony na 1 maja. Warto pamiętać, że o zwrot podatku z Holandii starać się można nawet do 5 lat wstecz, co oznacza, że w 2022 możesz ubiegać się o pieniądze za rok 2021, 2020, 2019. 2018 i 2017. 

Kiedy otrzymasz zwrot? Tego nie da się konkretnie określić, ponieważ Belastingdienst nie ma wyznaczonego terminu, do którego musi dokonać przelewu. Im szybciej załatwimy wszystkie formalności i złożymy deklarację, tym szybciej możemy liczyć na odzyskanie oczekiwanej kwoty. Dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonego biura podatkowego, co da nam pewność, że wszystko zostało załatwione poprawnie i w terminie.

Więcej szczegółowych i informacji o zwrocie podatku z Holandii i oferowanych przez nas usługach znajdziesz na stronie internetowej https://borsukpodatki.pl/zwrot-podatku-holandia/.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnego biura podatkowego!

Dlaczego miałbyś poznawać wszystkie przepisy podatkowe i męczyć się z gromadzeniem dokumentów i dokonywaniem skomplikowanych obliczeń? Szkoda na to Twojego czasu – skorzystaj z dużo wygodniejszej opcji i wybierz usługi biura podatkowego. Pomoc specjalistów to szansa na wysoki zwrot podatku z zagranicy fachowi doradcy wykorzystają każdą możliwą sposobność, aby odzyskać należne Ci pieniądze. W ofercie posiadamy możliwość rozliczenia w wielu innych krajach europejskich takich jak Niemcy, Austria, Dania Belgia czy Czechy. Zapraszamy!

Mobile Sliding Menu