Zwrot podatku z Holandii

Kategoria artykułu: Praca w Holandii, Prawo w Holandii, Zarobki Opublikowano w dniu:
Zaktualizowano w dniu:
Zwrot podatku z Holandii

Czy wiesz że jeżeli pracowałeś w Holandii, możesz otrzymać zwrot podatku? Niestety dawniej były to większe sumy, jednak w dalszym ciągu jest to gra warta świeczki.
Na chwilę obecną można ubiegać się o zwrot podatku z Holandii za pięć ostatnich lat. Jeżeli więc mamy rok 2015, to możemy starać się o zwrot podatku z lat 2014, 2013, 2012, 2011 oraz 2010.

Jak otrzymać zwrot podatku z Holandii

Jeżeli chcesz wystąpić o zwrot podatku z Holandii koniecznie musisz posiadać Jaaropgave. Jaaropgave jest to holenderska karta podatkowa w której opisane są wszystkie szczegóły Twojego wynagrodzenia. Więcej o Jaaropgave znajdziesz tutaj: Jaaropgave co to jest.
Jaaropgave otrzymujesz od swojego holenderskiego pracodawcy po zakończeniu bieżącego roku podatkowego. Najczęściej pracodawca przysyła Jaaropgave na adres email. Jeżeli w bieżącym roku podatkowym pracowałeś u więcej niż jednego pracodawcy, musisz otrzymać kartę podatkową od każdego z nich.

Jeżeli nie otrzymałeś swojej karty podatkowej lub gdzieś ją zgubiłeś musisz skontaktować się ze swoim pracodawcą który ma prawny obowiązek przesłania Ci odpowiedniego dokumentu.

Po przesłaniu deklaracji podatkowej – zazwyczaj wykonuje się to przez księgowego – holenderski urząd podatkowy, prześle Ci decyzję o nazwie Voorlopige Aanslag / Aanslag z informacją o przyznanej ci kwocie zwrotu podatku. Po otrzymaniu decyzji pozostaje jedynie czekać na przelew, a czeka się dość długo.

Terminy składania zeznań podatkowych

  • Jeżeli zeznanie zostało złożone do 1 kwietnia to na zwrot podatku trzeba czekać 3-4 miesiące.
  • Jeżeli zeznanie zostanie złożone po 1 kwietnia, to na zwrot podatku trzeba czekać znacznie dłużej bo aż do 6 miesięcy.

Wysokość zwrotu podatku z Holandii

Wysokość zwrotu podatku z Holandii zależy od takich czynników jak:

  • wysokość kwoty odprowadzonego podatku,
  • przychodu uzyskanego w danym roku podatkowym,
  • rodzaju ulg podatkowych z jakich może skorzystać.

Obowiązkowe zeznanie podatkowe

Jeżeli na początku roku otrzymasz od holenderskiego urzędu podatkowego list który będzie zawierał druk o nazwie Aangifte C, M, P,T lub pismo z wezwaniem do rozliczenia oznacza to, że obowiązkowo musisz złożyć holenderskie zeznanie podatkowe.

W takiej sytuacji w otrzymanym liście znajdziesz dokładny termin w którym musisz złożyć stosowne dokumenty. Jeżeli z jakichś przyczyn nie zdążysz na czas otrzymasz kolejny list z nowym terminem. Jeżeli znów nie zdążysz się rozliczyć otrzymasz trzeci i ostatni list z nowym terminem. Jeśli znów nie złożysz dokumentów nałożona zostanie na Ciebie kara w wysokości 226 euro, która zostanie bezpośrednio pobrana z Twojego konta bankowego.

To może Cię zainteresować!

Praca w szklarni

Praca w szklarni

Jeżeli szukasz pracy w Holandii z pewnością trafiłeś już na oferty pracy dotyczące pracy przy roślinach. Nie ma w

Czytaj dalej >>
jobxion opinie

JobXion

Agencja Pracy JobXion mocno wyróżnia się na tle innych agencji pracy w Holandii. Ale zanim przejdziemy do szczegółów

Czytaj dalej >>

Sposób na tańsze paczki do Polski?

Przesyłki kurierskie są dziś nieodłącznym elementem e-zakupów, ale nie tylko. Coraz więcej osób chętniej korzysta z pośrednictwa kuriera

Czytaj dalej >>

Zostaw komentarz:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu