Zniszczono cmentarz wojenny w Mierlo

In Wiadomości z Holandii

36-letni mężczyzna z zdewastował cmentarz wojenny w Mierlo, malując na kaplicy, grobach i ścianach swastyki oraz inne teksty. Jak twierdzi sąsiad zatrzymanego, mężczyzna cierpi na psychozę i złudzenia, że ​​ktoś chce go zabić. Według sąsiada, jest mało prawdopodobne, że zatrzymany był świadomy swoich czynów.

Według sąsiadki, która była jedyną osobą w sąsiedztwie z którą mężczyzna miał kontakt jego dom wyglądał okropnie. Jak sama mówi, gdy byłam tam rok temu „nie wiedziałem, co widzę. Wszystkie ściany w salonie były pokryte niespójnymi tekstami i listami”. Jak twierdzi sąsiadka, zatrzymany nie miał zbyt wielu znajomych Czasami przychodził dobry przyjaciel, jego ojciec był tam czasami, a raz w tygodniu odwiedzał go jego adwokat”

W ostatnim czasie zatrzymany mężczyzna został przyjęty do kliniki zdrowia psychicznego, co przyniosło chwilową poprawę jednak  w ciągu ostatnich dwóch miesięcy regularnie słyszała krzyki i huk dochodzące z jego domu. „Jakby bił cały dom”.

Wandalizm na cmentarzu wojennym w Mierlo został odkryty w piątek rano, a mężczyzna odpowiedzialny za całe zamieszanie został aresztowany dzień później.

Źródło: nltimes.nl

Mobile Sliding Menu