Zbliża się termin zakończenia rozliczeń podatkowych

In Aktualności

[artykuł sponsorowany]

Zostało już niewiele czasu na złożenie deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym. Sprawdź, co musisz zrobić, aby uniknąć kary za ewentualną zwłokę.

W Polsce termin złożenia deklaracji podatkowej trwa do 30 kwietnia. Pamiętaj więc, aby do końca miesiąca koniecznie rozliczyć się z fiskusem. Jeśli z jakichś przyczyn nie uda Ci się tego zrobić, Urząd Skarbowy może naliczyć odpowiednie kary. Odsetki, jakie grożą za opóźnienie w złożeniu deklaracji to suma ustala się zgodnie z przepisami o Narodowym Banku Polskim. Mogą być to spore sumy, chyba że odpowiednio wcześnie – nawet jeśli już jesteśmy spóźnieni – złożymy pismo, wyjaśniające nasz brak terminowości.

Czynny żal

Pismo, o którym wyżej mowa to tzw. „Czynny żal”. Zdarza się bowiem, że z powodu jakiejś pomyłki, pracodawca zapomni dostarczyć pracownikowi PIT-11, lub po prostu w natłoku codziennej pracy zapomnimy o tym, aby to zrobić. co z kolei może wpłynąć na to, że pracownik nie zdąży się rozliczyć. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, powinniśmy w odpowiednim Urzędzie Skarbowym złożyć tzw. „czynny żal”. Jeżeli złożymy taki wniosek, możemy uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji naszego „spóźnialstwa”. Zeznanie podatkowe umieszczamy wtedy niezwłocznie z deklaracją informującą o zwłoce.

Rozlicz się teraz!

Jeżeli jeszcze nie rozliczyliście się z Urzędem Skarbowym, możecie skorzystać z usług firmy Sylclever-Administratie, która pomoże Wam dopiąć wszystko na ostatni guzik! Kontaktować się z firmą możecie poprzez ich Facebook lub email info-iwona@sylclever.nl

Mobile Sliding Menu