Zapowiedź pierwszego wiosennego weekendu

In Wiadomości z Holandii

W nadchodzący weekend spodziewane są maksima między 15 a 18 stopni. Będzie można odnieść wrażenie, że lodowata aura z zeszłego tygodnia nigdy się nie wydarzyła, przewiduje instytut meteorologiczny KNMI. Słońce będzie świeciło obficie, a szansa na deszcz jest znikoma.

Póki co dni są jeszcze chłodne, a czasem i deszczowe. Środa będzie częściowo pochmurna, z pewnymi opadami deszczu, szczególnie na północy i zachodzie, po południu i wieczorem. Maksymalna temperatura będzie wynosić od 8 do 12 stopni. Wiatr południowo-zachodni będzie umiarkowany w głębi lądu i silny wzdłuż wybrzeża.

Czwartek będzie pochmurny, a po południu z południowego zachodu będzie padał deszcz. Deszcz powinien przechodzić wieczorem od zachodu, ustępując miejsca bezchmurnemu niebu. Maksymalne wartości będą wynosić od 9 stopni na północy do 14 stopni na południowym wschodzie.

Piątek będzie łagodny jak na tę porę roku z maksimum na poziomie około 11 stopni. Dzień będzie mieszanką słońca i chmur. Od soboty dni będą bardziej słoneczne z wiosenną temperaturą około 15 stopni. W południowo-wschodniej części kraju termometry będą rosły o kilka stopni wyżej./ Źródło: NL TIMES

Aby dowiedzieć się więcej o codziennym życiu w Niderlandach, sprawdź nasz poradnik Jak wyjechać do Holandii.

Mobile Sliding Menu