Wirus cięższy do wykrycia niż podwójny gaz

In Aktualności, Wiadomości z Holandii

Testy oddechowe na koronawirusa zostały wstrzymane po kilku fałszywie negatywnych wynikach.

Holenderskie regionalne rady ds. zdrowia zaprzestają stosowania testu oddechowego na koronawirusa z powodu wielu błędnych wyników zgłoszonych przez region Amsterdamu, poinformował RTL Nieuws.

Test SpiroNose miał zostać wdrożony w pozostałej części kraju w nadchodzących miesiącach. Test, który zastępuje wymaz z nosa wydychaniem do probówki, był testowany w kilku miejscach w Amsterdamie od końca stycznia. Pomimo początkowych twierdzeń, że badanie jest wyjątkowo wiarygodne, wiele osób uzyskało początkowo negatywny wynik testu na koronawirusa, a następnie pozytywny – za pomocą tradycyjnego testu PCR.

„Żaden test nie jest w 100% wiarygodny, ale ponieważ chcemy być tak pewni, jak tylko się da, tymczasowo zaprzestajemy go stosować” – powiedział rzecznik regionalnej rady ds. zdrowia.

Błędne wyniki testów mogą być konsekwencją niewłaściwego użycia sprzętu, co w najbliższych dniach będzie przedmiotem dodatkowej uwagi. „Może się zdarzyć, że wprowadzona zostanie dodatkowa faza testów, aby zobaczyć, co można zrobić, aby poprawić wyniki” – powiedział RTLowi.

Rianne de Vrie, rzeczniczka Breathomix, firmy odpowiedzialnej za test, powiedziała, że ​​była zaskoczona reakcją rady ds. zdrowia. „Nasze badania pokazują, że istnieje niejednoznaczny wynik w mniej niż 0,5% testów” – przyznała. De Vries powiedziała, że test mógł nie zostać prawidłowo wykonany. Na przykład w miejscu przeprowadzania testów musi być wystarczająca prędkość internetu, a do czyszczenia urządzenia nie powinno się używać środków dezynfekujących zawierających alkohol.

Aby dowiedzieć się więcej o codziennym życiu w Niderlandach, sprawdź nasz poradnik Jak wyjechać do Holandii.

Źródło: DutchNews.nl

Mobile Sliding Menu