W Holandii zakazano hodowli mopsów!

In Aktualności, Prawo, Wiadomości z Holandii

Mopsy to urocza rasa psów, jednak podobnie jak inni przedstawiciele ras brachycefalicznych, często zmagają się one z wieloma problemami zdrowotnymi.

Dlaczego mopsy cierpią?

Mopsy cierpią, ponieważ ta rasa zmaga się z wieloma problemami genetycznymi, które powstają na skutek rozmnażania tej rasy. Ich urocze i duże oczy, są tak płytko osadzone że mogą wypaść. Skręcony ogonek możesz doprowadzić nawet do paraliżu zwierzęcia, a krótki pyszczek sprawia mopsom nie tylko problemy z jedzeniem, ale także z oddychaniem. Jakby tego było mało, to mopsy muszą zmagać się także z problemem przegrzewania – stąd tak często słyszymy ich charakterystyczne dyszenie, którym starają się kontrolować temperaturę ciała.

Koniec hodowli mopsów w Holandii

Patrząc na powyższe cierpienie mopsów, rząd holenderski postanowił ukrócić cierpienie tych zwierząt, a ich hodowla ma być surowo karana. Warto też dodać, że Holandia od dłuższego czasu jest krajem pro-zwierzęcym, z którego przykład powinny brać również inne kraje. Rząd regularnie prowadzi akcje zachęcające do adopcji zwierząt, a za porzucenie psa grozi grzywna w wysokości 16000 euro lub 3 lata więzienia. Nad odpowiednim traktowaniem zwierząt w Holandii od 2011 roku czuwa „Animal Cop” czyli specjalna policja dla zwierząt. Więcej na temat posiadania psa w Holandii znajdziecie w artykule: „posiadanie psa w Holandii

Mobile Sliding Menu