Strzelanina w Amsterdamie

In Aktualności, Wiadomości z Holandii

Niedzielna strzelanina na placu Van Limburg Stirumplein w Amsterdamie doprowadziła do śmierci jednego mężczyzny oraz do zranienia drugiego. Dwóch podejrzanych zostało aresztowanych, ale policja nadal szuka strzelca, poinformowała w oświadczeniu amsterdamska policja.

Strzelanina miała miejsce około godziny 20:00, na rogu Van der Hoopstraat i Van Limburg Stirumplein. Pierwsi przechodnie znaleźli dwóch mężczyzn z ranami postrzałowymi. Próby reanimacji jednego z nich nie przyniosły skutku. 29-letni mężczyzna zginął na miejscu zdarzenia. Policja podała, że 35-letni mężczyzna został zabrany do szpitala i jest obecnie w stabilnym stanie.

Policja uważa, że strzelanina była wynikiem kłótni. Ranny i jeszcze inny mężczyzna zostali aresztowani pod zarzutem udziału w strzelaninie. Ich role w zajściu są badane.

Policja uważa, że bandyta jest nadal na wolności i wzywa świadków lub kogokolwiek, kto ma odpowiednie nagrania z kamery samochodowej lub kamery monitorującej, aby się zgłosili na posterunek./ Źródło: NL TIMES

Aby dowiedzieć się więcej o codziennym życiu w Niderlandach, sprawdź nasz poradnik Jak wyjechać do Holandii.

Mobile Sliding Menu